U DISKOTECI BRESKVICA I SANJA VUČIĆ: Skoro 50 hiljada ljudi posetilo Srebrno jezero za praznike

Obeležavanje Prvomajskih praznika proteklo je uz sunčano, ali vetrovito vreme. To, međutim, nije bio razlog da se od ranih jutarnjih sati nepregledne kolone vozila žurno kreću ka Srebrnom jezeru.

Foto: TOVG

Ako niste do sada otkrili kako mala varošica na obali Dunava, Veliko Gradište, izgleda sa svim svojim turstičkim potencijalima, posebno Srebrno jezero u proleće kada sve ozeleni i procveta, Prvomajski praznici su prava prilika da to otkrijete.

Svake godine ovu turističku destinaciju za Prvomajske i Uskršnje praznike poseti blizu 5o hiljada turista kako iz Srbije tako i van njenih granica. Sudeći po rasprodatim hotelskim smeštajnim kapacitetima, za koje se i ove godine traži ležaj više očekivanja su da će ove godine taj broj biti premašen.

Čak dve trećine gositiju čine mladi, koji su praznik počeli da obeležavaju Prvomajskim urankom, pa tako kada se malo makne od jezera, miris bagrema po kome vikend naselje oko Srebrnog jezera i zovu “Beli bagrem” više miriše na gurmanluke sa roštilja ili riblje specijalitete nego na ovu Božansku biljku.

Foto: TOVG

– Prvi maj i Uskrs nekako su postali naši brend na Srebrnom jezeru, jer se tada okuplja najviše turista. Mi se za ovakve prilike dobro pripremamo da svima koji posete naše turističke potencijale, kućama odlaze puni utisaka. Za turiste koji vole šetnju uz obalu Dunava uređene su pešačke staze. Oni koji vole da uživaju u vožnji Dunavom, turistički brodić, “Silver Lejk” romantičare vodi od Srebrnog jezera do Kladova. Ramska Tvrđava za poštovaoce istorije koji žele na kratko da se vrate u vreme kada su ovim prostorima vladale Osmanlije. Na tridesetak kilometara se nalazi manastir Nimnik. Ukoliko se krene duž Dunavske magistrale u Golupcu vredi videti i Golubačku tvrđavu koju zovu lepotica Dunava ali i manastir Tumane, kojeg zovu srpski Ostrog. Uz obilje specijaliteta iz kuhinje ovog kraja, sve se može poseti na tridesetak kilometara udaljenosti od Velikog Gradišta – kaže Dajana Stojanović, direktorka TO Veliko Gradište.

Inače, to nije sve, u večernjim satima u Diskoteci na Srebrnom jezeru 1. maja mladi su uživali uz hitove Breskvice dok 2. maja za dobru zabavu pobrinula se Sanja Vučić.

(Tpknews.com/Telegraf)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Dragi naši TPKNEWS-ovci..
    Kao prvo, Hristos se rodi, srećni vam praznici…
    Nismo sujetni ali…”brodić” SILVER STAR (a ne Silver Lejk) je trenutno najveći srpski putnički brod. 300 putnika može, komotno, da sedi na njemu.
    “Silver lake” je naziv firme koja je vlasnik broda.
    Drugarski pozdrav…

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker