JOŠ JEDAN PROPUST LEKARA: Baka umrla u čekaonici čekajući pomoć, nije stigla na red kod doktora

Taksista Srboljub Veličković obratio se medijima pismom u kome je izneo detalje smrti starice iz Vranja, koja je prema njegovoj tvrdnji preminula u hodniku ispred ordinacije Prijemno-trijažnog odeljenja (PTO).

hitna-pomoc-srboljub-velickovic
Foto: Marko Todorović / Facebook – Srboljub Velickovic

U Zdravstvenom centru demantuju taksistu i tvrde da je sve urađeno po protokolu, ali da je, nažalost, starica primljena bez znakova života.

– Radio sam u trećoj smeni. Negde oko 20 sati primio sam poziv za vožnju. Kada sam došao na adresu, u automobil je ušla starija žena i žalila mi se na nizak pritisak, odvezao sam je u Hitnu pomoć – priča taksista.

Nije mogao da ostavi ženu jer joj je evidentno bilo loše pa je otišao do Hitne pomoći, ali tamo nije bilo lekara, bili su na terenu, već je medicinska sestra procenila da ženu treba odvesti na odeljenje Urgentne medicine.

– Ušao sam u hodnik gde je bilo nekoliko pacijenata, zakucao na vrata i saopštio sestri da imam hitan slučaj. Uzeo sam kolica i jedan od ljudi koji su čekali mi je pomogao da staricu smestimo u kolica i dovezemo. Stigli smo do ordinacije u kojoj je u tom trenutku bio jedan lekar, jedna sestra i jedan laborant i svi su bili zauzeti oko pružanja pomoći pacijentu – priča taksista Đorđević.

On kaže da je pokušao da objasni da baka ima problem sa niskim pritiskom, ali su mu rekli da ne ulazi u ordinaciju.

– Nakon dvadesetak minuta baka je umrla u hodniku ispred ordinacije naočigled mnogih ljudi koji su takođe čekali u hodniku – završava taksista, i naglašava da ženu ne poznaje, ali da mu je teško što se jedan život tako završio.

On dodaje da ne želi nikog da optužuje, ali da smatra da u službama hitne medicinske pomoći mora da radi veći broj lekara.

Direktor Zdravstvenog centra dr Dragan Veličković danas je sa kolegama ispitao okolnosti u kojima je umrla starica Đ. M. i, kako je rekao za Novosti, prema prvim utiscima nije bilo propusta, ali će se oglasiti u ponedeljak sa svim detaljima.

– Ono što je uradio dežurni lekar i anesteziolog je sve po protokolu. Postoji hronologija i ispoštovana je procedura. Pacijentkinja je bila bez znakova života na prijemu. Dežurni lekar je zahtevao obdukciju, ali porodica nije dozvolila – kaže za “Novosti” dr Veličković.

TPKNEWS/Večernje novosti

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker