ITALIJA DONELA ODLUKU: Posle smrti i šeste tinejdžerke AstraZeneka samo za starije od 60 godina!

Nakon što je šest tinejdžerka starosti između 10-19 godina umrlo od komplikacija izazvanih trombom, Italijanska vlada je saopštila u petak da će koristiti vakcinu AstraZeneke samo za osobe starije od 60 godina.

Preminula tinejdžerka Kamila Kanepa (18)

Kamila Kanepa (18) umrla je u četvrtak nakon što je 25. maja primila vakcinu, i ona je šesta po redu tinejdžerka koja je preminula od komplikacija izazvanih trombom, što je izazvalo buru u Italiji zbog oksfordske vakcine, jer se ona daje osobama svih starosnih doba, bez obzira na to što je ranije izazvala zabrinutost zdravstvenih radnika zbog potencijalnih posledica, preneo je Rojters.

„AstraZeneka će biti namenjena samo osobama starijim od 60 godina”, rekao je specijalni italijanski komesar za kovid-19 Frančesko Filjuolo, javlja Tanjug.

PROČITAJ I

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker