POSLE TRI PROBIJENA ROKA: Gradski čelnici svečano otvorili most “Gospodar veliki” u Petrovcu na Mlavi (FOTO)

Posle tri probijena roka, brojnih afera i malverzacija, danas je u Petrovcu na Mlavi svečano otvoren i pušten u saobraćaj rekonstruisani most “Gospodar veliki” u centru Petrovca na Mlavi i saobraćajna raskrsnica kod Opšte bolnice.

Gradski čelnici

Ovim povodom pre samog čina puštanja mosta u saobraćaj održan je kulturno-umetnički program gde su prisutni građani Petrovca mogli da vide i čuju pripremljen muzički program za ovu priliku kao i da čuju priču o samom istorijatu mosta koju je čitala voditeljka kulturno-umetničkog programa Zlatana Korunović.

Okupljenim građanima, obratio se i predsednik opštine Petrovac na Mlavi Duško Nedinić.

– Dragi moji sugrađani, ovaj most predstavljaće obeležje uspeha naše politike, uspeha volje građana i demokratije. Simbolika mostova je ogromna, to je najbolje opisao Andrić u svojim delima. Ali za sve nas, želim i nadam se da će ovaj most biti simbol oporavka i napretka. Mostovi spadaju u najvažnija i najvrednija ulaganja. Za nas, rekonstrukcija ovog mosta znači bezbedniji Petrovac, bolje povezan Petrovac sa okolinom, on znači lepši i bolji Petrovac na Mlavi! Svaka investicija i rekonstrukcija, korak je ka stvaranju opštine iz koje ljudi neće odlaziti, ka stvaranju mesta u koje će ljudi iz drugih gradova rado dolaziti, i mesta na koje ćemo mi, koji ovde živimo, biti ponosni – , rekao je Nedinić.

Duško Nedinić

Nedinić je podsetio prisutne da je rekonstrukcija rađena nakon velikih poplava koje su zadesile ovaj kraj.

– Neka ovaj most bude i znak upozorenja, da čovek nije jači od prirode i da se prema prirodi moramo odnositi sa poštovanjem. Naša je sreća da smo u takvoj situaciji imali podršku i prijatelje u Kancelariji za upravljanje javnim ulaganjima, Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, koji su nam se našli u najgorim trenucima. Veliku zahvalnost dugujemo i predsedniku Republike Srbije, Aleksandru Vučiću koji apsolutno razume u kakvoj je situaciji naša opština i koji nam pruža punu podršku ka napretku – , rekao je Nedinić koji je naglasio da je ponosan na ono što je postignuto u poslednje tri godine od kada je predsednik.

Nakon toga, pristupilo se ceremoniji puštanja mosta u saobraćaj presecanjem vrpce koju su presekli predsednik opštine Petrovac na Mlavi Duško Nedinić i predsednik Skupštine opštine Petrovac na Mlavi Milanče Aćimović.

Presecanje vrpce

Ovaj most na Mlavi napravljen je i pušten u saobraćaj 25. jula 1939. godine kao prvi armirano betonski most u ovom delu tadašnje Kraljevine Jugoslavije. Bio je to najveći graditeljski poduhvat u istoriji opštine Petrovac na Mlavi.

Rekonstrukcija mosta je finansirana od strane Kancelarije za Javna ulaganja Vlade Srbije, a zvanična vrednost investicije je oko 120 miliona dinara.

Most na reci Mlavi “Gospodar veliki”

Rekonstrukcija mosta „Gospodar veliki“ preko reke Mlave u Petrovcu na Mlavi, obeležile su brojne afere, malverzacije i krađe. Dok u poslednje vreme vodila žestoka polemika oko kvaliteta radova, koje su gradski čelnici u više navrata bezuspešno pokušavali demantovati priče i pasanja našeg portala da je most već napukao, pod okrivljem noći maskirajući sve to malterom.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker