AUSTRIJSKI PARLAMENT DONEO ODLUKU: 150 evra kazne za nošenje burke u javnosti i deljenje Kurana

Parlament u Beču izglasao je zakon kojim se u javnosti zabranjuje nošenje odevnih predmeta kojima se potpuno prekriva lice, a prestupnici će od septembra ove godine biti kažnjavani sa 150 evra za nepoštovanje ove odredbe.

Izglasane zakonske odredbe su deo obimnog zakona o integraciji, na kom radi austrijska vlada.

Između ostalog, u ovom zakonskom paketu usvojene su odredbe kojima se zabranjuje distribucija Kurana, a imigranti su obavezni da godinu dana učestvuju u integracijskom procesu tokom kog će učiti nemački jezik i etiku. Naravno, to važi za izbeglicei tražioce azila za koje vlasti procenjuju da imaju dobre izglede za ostanak u Austriji.

Od tražilaca azila takođe se očekuje da pokažu spremnost na volonterski rad za javno dobro, a oni koji to odbiju automatski će izgubiti stečene povlastice.

TPKNEWS/ Index.hr

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker