Uklonjeno gnezdo rode sa trafo stanice u Ćirikovcu

Požarevac i 11 okolnih naselja prošle subote, rano ujutru, ostali su bez struje na 15 minuta, zbog uklanjanja gnezda rode sa trafo stanice 110/35 u Ćirikovcu.

Gnezdo je uklonila dežurna ekipa ODS EPS Distribucije – ogranak Požarevac, u cilju sprečavanja havarije i nestanka struje usled eventualnog pada gnezda. Njegovo uklanjanje bilo je neophodno izvršiti pre pojave snežnih padavina i gomilanja snega na stubu portala. Ovom akcijom ujedno je sprečeno eventualno povređivanje i stradanje rode nakon njenog prolećnog povratka u gnezdo.

Ono je uklonjeno u periodu od 5:15 do 5:30 i za to vreme sa elektromreže bili su isključeni potrošači u Požarevcu i naseljima: Lučica, Prugovo, Poljana, Ljubičevo, Dragovac, Zabela, Dubravica, Živica, Brežane, Batovac i Ćirikovac.

TPKNEWS/M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker