Zakazan “Protest protiv diktature i sistema” u Velikom Gradištu!

Grupa građana Veliko Gradište na Fb najavila je na društvenim mrežama za sredu 12. aprila, od 18:00 – 20:00 časova, “Protest protiv diktature i sistema” sa okupljanjem na Gradskom Trgu Mladena Miloradovića u Velikom Gradištu!

Organizatori protesta pozivaju sve studente, radnike, seljake, učenike, penzionere i ostale iz opštine Velikog Gradišta koji trpe torturu ovog sistema, da izađu na protest i pružile podršku hiljadama ljudi koji već sedam dana protestuju širom zemlje.

Zahtevi koji se traže:

– Kompletna smena vlasti
– Oslobađanje medija od partijske kontrole
– Obustavu sprovođenja mera štednji kroz plate i penzije te svako dalje ugrožavanje socio-ekonomskih uslova. Ovo zahtevamo jer problem ne vidimo samo u trenutnoj vlasti nego u celokupnom ekonomskom sistemu koji ova vlast podržava.
– Smena članova RIK, zbog nepoštovanja odluka Ustavnog Suda
– Smena članova REM zbog nereagovanja na više stotina prijava ;
– Smena Maje Gojković, predsednice Narodne skupštine, zbog blokade rada Narodne skupštine
– Smena glavnog i odgovornog urednika RTS-a i urednika informativnog programa RTS-a, zbog režimskog izveštavanja i neravnomerne zastupljenosti kandidata
– Smena v.d. glavnog i odgovornog urednika prvog programaRTV, i v.d. direktora programa.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Pročitajte i
Close
Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker