POMOĆ KASNO STIGLA: Na Svetog Iliju do temelja izgorela kuća u naselju Ljubinje kod Velikog Gradišta (FOTO)

U sredu, na Svetog Iliju, oko deset časova uveče u selu Ljubinje, opština Veliko Gradište, za sada iz još neutvrđenih razloga, do temelja je izgorela kuća Porodice Živanović.

Foto: Privatna arhiva

Ko je kriv što je u selu Ljubinje svima pred nosom izgorela kuća porodice Živanović?

Kako su nam rekli meštani Ljubinja, u trenutku izbijanja požara u kući nije bilo nikog, jer svi članovi porodice Živanović žive i rade u Beču. Nakon više upućenih poziva, meštana Ljubinja, o dojavi izbijanja požara, Vatrogasnoj interventnoj jedinici iz Velikog Gradišta bilo je potrebno više od sat vremena da stigne, i to samo jedan vatrogasac sa jednin vatrogasnim vozilom.

Foto: Privatna arhiva

Zato se svi meštani Ljubinja sada pitaju zašto je intervencija vatrogasaca bila tako spora, i tako neadekvatna?

Kako saznajemo u Velikom Gradištu rekli su nam da su se do sada u više navrata žalili baš povodom sistematizacije ljudstva, a i opreme sa kojom raspolažu. Trenutno u Velikom Gradištu ima samo 6 vatrogasaca od 24 koji su predviđeni za opštine Veliko Gradište i Golubac.

Foto: Privatna arhiva

Do sada nisu se mnogo proslavili ni opštinari koji još uvek nisu došli na zgarište, sa olovkom u ruci da barem kao konstatuju štetu.

TPKNEWS/M.Lalić

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker