VELIKO GRADIŠTE: Obeležen Dan oslobođenja (VIDEO)

Povodom 11. oktobra, Dana oslobođenja Velikog Gradišta u Drugom svetskom ratu, u gradskom parku položeni su venci na spomenike borcima oslobodilačkih ratova i žrtvama Drugog svetskog rata.

M03_2878

Prisutnima su se, u znak sećanja na stradale i ovaj važan istorijski događaj, obratili predstavnici Društva za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova 1914-1918. godine i OO SUBNOR iz Velikog Gradišta, rekavši da ne smemo zaboraviti naše pretke i žrtve podnete za oslobođenje Srbije.

M03_2874

Vence su položile delegacije opštine Veliko Gradište, Garnizona Vojske Srbije iz Požarevca – Centra za obuku kopnene vojske, OO SUBNOR Veliko Gradište, Društva za negovanje tradicija oslobodilačkih ratova 1914-1918. godine Veliko Gradište i Udruženja potomaka ratnika 1912-1920 Veliko Gradište, odavši poštu palim borcima i žrtvama rata, a položeni su i na mestu zvanom Prevod, gde je 1941. stradala grupa civila, meštana Velikog Gradišta.

TPKNEWS/SOVG

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker