BRANIČEVSKI OKRUG: Kiša ometa jesenje radove u polju

Berba kukuruza na području Braničevskog okruga obustavljena je zbog padavina. Obzirom da je u oktobru palo oko 80 litara kiše po metru kvadratnom, veći procenat površina koji se bere kombajnima ostao je neskinut sa parcela, rekla je za Hit radio Jorgovanka Vlajkovac iz PSSS Požarevac.

berba-kukuruza-kasni-zbog-losih-vremenskih-uslova

Po njenim rečima, ovogodišnji prinos kreće se od 5 tona suvog zrna, pa do rekordnih 14 hiljada kilograma suvog zrna po hektaru. Visoki prinosi su postignuti na parcelama na kojima je primenjena pravilna agrotehnika.

„Ova godina po pitanju prinosa za sve ratarske kulture bila je rekordna. Iz genetskog potencijala kako ozimih strnih žita tako i jarih kultura, pre svega suncokreta i kukuruza, moglo je da se uzvuče maksimum ove godine“ istakla je Vlajkovac.

Kako dodaje, zbog loših vremenskih uslova, kasni se sa osnovnom obradom i pripremom zemljišta za setvu ozimih strnih zita, roda 2016/17.

Do sada je posejan mali procenat površina, a ostatak će biti posejan van optimalnog roka.

TPKNEWS/Hit radio

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker