UZ PODRŠKU OPŠTINE VELIKO GRADIŠTE: Crkva Svete Trojice u Češljevoj Bari uskoro “pod krov“

Radovi na spoljašnjosti crkve Svete Trojice u Češljevoj Bari privode se kraju pa će, kako je ugovorom i predviđeno, do kraja septembra ova građevina biti stavljena “pod krov“.

U ovoj fazi, pre početka zime, biće završeni grubi građevinski radovi i postavljeni bakarni krov i ograda. Kako zbog dolaska zime, dalji radovi nisu mogući, nastavak se  očekuje na proleće kada bi trebalo da se radi na završetku unutrašnjosti crkve.

 

Crkva, posvećena Svetoj Trojici, započeta je prošle godine, uz blagoslov vladike braničevskog Ignjatija, a završetak svih radova planira se krajem septembra naredne godine. Izgradnju, uz podršku opštine Veliko Gradište, finansiraju Mesna zajednica i građani Češljeve Bare koji su, većinom, na radu u inostranstvu.

Pored crkve Mesna zajednica Češljeva Bara je uredila novo dečje igralište sa klupama i mobilijarom, a u neposrednoj blizini nalazi se i osnovna škola.

TPKNEWS/SOVG

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker