KRVAVA PORODIČNA DRAMA U BEČU: Bivši muž ubio Srpkinju, pa seo u park i pio votku! (VIDEO)

Mariju M. (35), majku dvoje dece, koja je poreklom iz Srbije, brutalno je ubio bivši partner Albert L. (42) prošlog četvrtka u Beču.

Screenshot

Iako motiv ubistva još nije potvrđen, sumnja se da je u pitanju zločin iz strasti i da osumnjičeni Albert L. (42) nije mogao da podnese da ga je ostavila.

Posle krvavog pira, seo je u dvoršte zgrade na klupicu i pio votku kao da se ništa nije dogodilo. Tragedija se dogodila prošlog četvrtka, oko 20 sati, u stanu žrtve, u bečkom naselju Brigetanau. Stravičan prizor zatekao je meštane ovog naselja, koji su i pozvali policiju.

Marija i Albert su navodno raskinuli nekoliko dana uoči ubistva. Kobnog četvrtka, Marija je ispratila svoju trinaestogodišnju ćerku iz stana, kad se odjednom njen bivši pojavio na vratima. Nije poznato da li je bilo svađe, ali su se ubrzo čuli pucnji.

– Albert je uleteo u stan bivše partnerke, pucao joj u nogu i glavu. Teško povređena žena uspela je da dopuzi u dvorište stambenog kompleksa, gde su joj komšije priskočile u pomoć. Nažalost, po prijemu u bečku bolnicu nesrećna žena je preminula – navodi austrijski portal “heute.at“ i dodaje da u pomenutoj zgradi žive i rođaci ubijene Srpkinje. Jedan od svedoka je video ženinog bivšeg partnera kada je ušao u stan, a zatim je čuo i pucnje. Ono što je dodatno šokiralo javnost je to što je osumnjičeni posle krvavog pira mirno napustio stan i seo na klupu u dvorištu i pio votku dok nije izgubio svest.

Jedan od stanara je snimio trenutak kada je bečka policija prišla osumnjičenom.

– Albert je sedeo na klupi bez majice, a pored njega je pronađena i flaša votke. Kada mu je prišao jedan od policajaca, izgubio je svest i pao ispred njega direktno na beton. Pored njega je bila i velika lokva krvi. Odmah je uhapšen, a zatim je odveden u bolnicu jer je bio u teškom stanju zbog pijanstva. Imao je više od tri promila alkohola u krvi, zbog čega je dobio trovanje – pišu austrijski mediji.

Nedaleko od klupe pronađen je i pištolj kojim je počinjeno stravično ubistvo.

Portparol bečke policije izjavio je da zbog stanja osumnjičenog nisu bili u mogućnosti da ga ispitaju, pa će to morati da sačeka nekoliko dana. Prema poslednjim informacijama, na toj kućnoj adresi ranije nije bilo prijava policiji za porodično nasilje, pa pozadina ovog ubistva još nije sasvim razjašnjena.

Marijin brat Darko M. još ne može da se oporavi od šoka. Drhtavim glasom za medije priča da njegova sestra “nije imala šanse”.

– Nadao sam se da će se izvući, ali joj je pucao u glavu. Nije imala šanse – govori Darko u suzama za Heute.

Kaže da Albert, koji se sumnjiči da je ubio njegovu sestru, nije mogao da se pomiri sa činjenicom da je Marija htela da prekine svaki kontakt sa njim.

– Nije hteo da prihvati da je među njima gotovo. Ona je spakovala njegove stvari. Donela je odluku, ali on to nije mogao da podnese. Čekao je da otvori vrata. Deca su pre toga izašla i tad je zapucao – priča Darko.

– Sedeo je na klupi i pitao komšiju da li ima da mu da nešto da cugne. Potom je stavio dve flaše u usta i čekao je policiju da dođe da ga pokupi – kaže Darko.

Osumnjičeni je inače vlasnik jednog paba u Beču. Prethodnih dana su građani ispred paba održali protest tražeći od vlasti da bolje zaštiti žene napominjući da je Marija deveta žrtva femicida od početka godine.

Brat nesrećne Marije je ogorčen jer je čuo da postoji mogućnost da ubica njegove sestre robija samo tri godine jer je zločin počinio u stanju teške alkoholisanosti što prema tamošnjim zakonima “isključuje krivicu”. Darko M. je uveren da je ubica bio trezan, a da je potom za kratko vreme popio mnogo.

Marijino dvogodišnje dete je prema nepotvrđenim informacijama bilo u stanu u trenutku kad je Marija upucana. Komšije su uzele da sklone dete koje je sve vreme dozivalo majku.

ĆERKA ZA DLAKU IZBEGLA MASAKR

Nekoliko trenutaka pre ubistva ćerka (13) ubijene je napustila stan.

– Njena ćerka je bila u stanu kada je došao osumnjičeni. Izašla je napolje samo nekoliko minuta pre nego što se dogodilo brutalno ubistvo- saopštila je policija.

(Tpknews.com/Heute.at)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker