Uspešan završetak takmičarske sezone Ving Čun kung fu kluba “Požarevac” (VIDEO)

U Beogradu je, u subotu, održan međunarodni turnir u Vušu sanda borbama pod nazivom “Beogradski ratnik 2017”.

U organizaciji Vušu Saveza Srbije i uz domaćinstvo beogradske Vušu Federacije na turniru je učestvovalo 96 takmičara iz BiH, Makedonije i brojnih gradova Srbije. Braničevski region su predstavljali Ju jutsu klub iz Kostolca i Ving Čun kung fu klub “Požarevac”.

– Dugogodišnju saradnju sa našim klubom potvrdili su naši prijatelji iz kineske Ambasade, učinivši nam tu čast svojim prisutvom i samim otvaranjem susreta od strane Prvog sekretara Ambasade NR Kine u Srbiji uz prisustvo predsednika privrdene komore Kine u Srbiji. Od brojnih značajnih gostiju treba istaći gostovanje predstavnika Sporsko Saveza Srbije Vlade Mandića, našeg proslavljenog rukometnog asa – kazao nam je trener Dejan Mikić.

Ispred gradske opštine Čukarica prisutnima se obratio predstavnik gradskog veća. Manifestaciju su ispratili brojni mediji među kojima su bili TV Pink i RTS, koji je prilog sa tunira emitovao u „Svetu Sporta“ .

Ving Čun kung fu klub “Požarevac” je učestvovao sa 8 takmičara koje su predvodili treneri Dejan Mikić, Dušan Radokjović i instrukotr Nenad Rajković. Osvojili su 8 medalja i to 2 zlatne, 5 srebrne i 1 bronzanu.

Zlato je osvojio Miloš Rupar u jednom od najatraktivnijih mečeva koji je privukao pažnju i ekipe Rts-a, povodom čega je dao i intervju. Takođe, i Damjan Jovanović se okitio zlatom. Najmlađi učesnici Todor Rakjović sa svojih 6 i Natalija Stanojević sa 7 godina osvojii su svoja prva dva srebra, Stefan Stanojević i Milan Ivić takođe srebra, a devojke – pionirke Jana Radojković, posle dve borbe srebro u finalu, kao i Emilija Stanojević bronzu u borbi za treće mesto. I ovaj put, za Ving Čun kung fu klub “Požarevac” je nastupio i učenik iz Šapca Nenad Ilić i osvojio srebrnu medalju u finalu.

Ovo je bio završetak veoma uspešne sezone i nastup u kome je ovaj klub još jednom dostojno reprezentovao kako veštinu, tako i sam grad Požarevac.

TPKNEWS/M.L.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker