VUČIĆ POTVRDIO: Putin i Tramp dolaze u Beograd na vojnu paradu!

Predsednik Srbije pozvao je američkog predsednika Donalda Trampa i potpredsednika SAD Majka Pensa da posete Srbijiu.

Screenshot

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je iskoristio sastanak sa američkim senatorom Ronom Džonsonom da ga zamoli da prenese poziv predsedniku SAD Donaldu Trampu i potpredsedniku SAD Majku Pensu da posete Srbijiu.

Ovim je Vučić potvrdio da predsednici SAD i Rusije dolaze u Beograd na veliku vojnu paradu.

– Uradiću to i zvanično, i uskoro u Njujorku i zvaničnim pismom uputiću poziv predsedniku i potpredsedniku SAD da posete Srbiju – rekao je Vučić na konferenciji za novinare u vili „Mir”, gde se sastao sa Džonsonom.

Predsednik Srbije je naveo da od predsednika Forda nijedan američki predsednik nije posetio našu zemlju i izrazio uverenje da bi građani Srbije bili počastvovani kada bi Tramp i Pens došli. Naglasio je da su to za sada samo njegove želje i da to niko još nije prihvatio, niti rekao da je završena stvar.

– To su moje želje, ali vi znate da sam dosadan kao stenica, tako da ću da nastavim da insistiram na tome, a to sam do sada uspevao – rekao je Vučić.

Podsećanja radi, ministar odbrane Aleksandar Vulin je već uručio Vučićev poziv predsedniku Rusije Vladimiru Putinu.

– Dok je Vučić vrhovni komandant Vojske i predsednik Republike Srbije, a ja ministar odbrane, Srbija neće biti član NATO, nijednog vojnog saveza, baš kao što nikada nećemo uvesti sankcije Ruskoj Federaciji – kazao je Vulin i preneo lične pozdrave vrhovnog komandanta Vojske i predsednika Vučića i poziv njegovom kolegi Putinu da zajedno iduće godine obeleže godišnjicu proboja Solunskog fronta.

Ministar je kazao i da je u ime predsednika Vučića pozvao i ministra Šojgua da prisustvuje godišnjici oslobođenja Beograda 20. oktobra.

TPKNEWS/M.L.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker