Zakon o ozakonjenju objekata na teritoriji Braničevskog okruga (VIDEO)

U kabinetu načelnika Braničevskog okruga danas su se sastali načelnik Braničevskog okruga i V.D. pomoćnika ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.

Foto: Screenshot youtube

Drinka Djuran, pomoćnik ministra gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, održala je sastanak sa predstavnicima Braničevskog, Borskog i Pirotskog okruga na temu primene Zakona o ozakonjenju objekata.

Ministarstvo građevine saobraćaja i infrastrukture od ponedeljka je započelo trensku proveru svih jedinica lokalne samouprave na teritoriji Republike Srbije, da bi se popis svih nezakonito uzgrađenih objekata okončao do 1. Marta 2017. Godine.

„Znamo da je zakonski rok istekao 27. novembra 2016. godine, međutim popis nezakonito izgrađenih objekata jeste nešto što cela država i sve opštine i gradovi zajedno sa ministarstvom moraju da okončaju.

Cilj je da se za sve porodične i poslovne stambene objekte u naredne tri godine donesu rešenja o ozakonjenju.
„Legalizacija jeste nešto očemu pričamo mnogo godina unazad, ali sada postoji jasno iskazano opredeljenje da se posao završi.

Znamo da su raniji iznosi bili mnogo viši. Sada za 5.000 dinara možete da ozakonite jednu stambenu porodičnu zgradu uz minimum tehničke dokumentacije“, istakla je pomoćnica ministarke.

Požarevac je za potrebe ozakonjenja dobio saglasnost vladine komisije da dodatno uposli 37 ljudi, dok bi u čitavom okrugu trebalo da bude 104 koji će obavljati poslove ozakonjenja i koji će narednih mesec dana biti usmereni na popis.

Požarevac je jedan od gradova koji je pokazao dobre rezultate u sprovođenju popisa i jedan je onih gradova koji će uskoro da okonča popis nezakonito izgrađenih objekata u narednom periodu”, kazala je Đuran.

Ona je naglasila da bi po osnovu privremeno-povremenih poslova trebalo da se angažuju pre svega mladi ljudi sa evidencije nezaposlenih, pravnici, građevinci i arhitekte. Kako je objasnila Đuran, to su struke koje jedine mogu da sprovedu ovaj postupak u skladu sa zakonskim propisima.

Upravo u tom pogledu i postoji problem jer, kako je rekao načelnik Braničevskog okruga Aleksandar Đokić, u Požarevcu i okrugu nedostaje ovih kadrova na evidenciji NSZ.

Veliko Gradište je jedina lokalna samouprava u našem okrugu koja je završila popis nezakonito izgrađenih objekata. Do 1.marta to bi trebalo da okončaju i druge opštine.

U sva tri okruga do sada je na osnovu procene popisano oko 50 odsto nezakonito izgrađenih objekata. Za sva tri okruga odobreno je da se dodatno uposli 137 ljudi na ozakonjenju.

„Cilj Vlade je da u naredne tri godine u celini završi ozakonjenje, da za svaki objekat na teritoriji Srbije znamo tačnu strukturu i da svaki objekat kao takav bude zaokružen da konačno u Srbiji završimo jednu svojinsku transformaciju”, zaključila je Đuran.

Od početka nedelje predstavnici ministarstva obišli su Vojvodinu, Niš, Kragujevac, Čačak.

TPKNEWS

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Voleo bih da ovo hejtujem, jer sigurno nije za lajk, pošto sam tek sada pročitao i slatko ironično se nasmejao na tih njihovih 5000 dinara, ali sam šerovao i dao svoj komentar na FB-u u vezi toga, a redakciji već poslao detaljnije podatke o celoj ovoj torturi i “demokratiji-diktaturi”, jer ovako nešto u demokratskim zemljama sigurno nema. S poštovanjem Dragan Nikolić

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker