ZBOGOM PROLEĆE: U Srbiji danas grmljavina i pljuskovi – za vikend veliko zahlađenje

U Srbiji će danas biti promenljivo oblačno, na severu uglavnom suvo, u ostalim krajevima mestimično s kišom. Od sredine dana lokalni pljuskovi sa grmljavinom.

Vetar će biti slab i umeren, zapadni i severozapadni, na severu i istoku povremeno jak. Najniža temperatura od 2 do 12 stepena, najviša dnevna od 18 do 21 stepena, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

U Braničevskom okrugu promenljivo oblačno sa kratkotrajnom kišom ili lokalnim pljuskom. Vetar slab i umeren, sredinom dana kratkotrajno jak, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura od 8 do 12 tepena, najviša dnevna oko 19 stepna.

Za vikend pretežno oblačno i osetno svežije, mestimično s kišom, na planinama sa snegom. Prizemni mrazevi očekuju se u nedelju, 4. aprila, dok će u ponedeljak ujutro biti uslova i za mraz na dva metra visine.

U ponedeljak prestanak padavina, uz razvedravanje i porast temperature.

U utorak, novo naoblačenje sa kišom sa severa i zapada Srbije, u sredu i četvrtak će se, uz pad temperature, proširiti i na ostale krajeve, a na visokim planinama će padati sneg.

Krajem perioda suvo i malo toplije.

(Tpknews.com/Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker