BRNABIĆ NAJVILA: Danas sednica Kriznog štaba, razmotrićemo popuštanje mera

Predsednica Vlade Ana Brnabić najavila je da će u 16 sati biti održana sednica Kriznog štaba, a da će ona pre toga razgovarati sa medicinskim delom o eventualnom popuštanju nekih mera.

„Videćemo, obratićemo se javnosti posle sednice. Ja ću saslušati naše lekare i videćemo da pokušamo da nađemo balans. Trudiću se da još malo relaksiramo mere“, rekla je premijerka za TV Pink i dodala da trenutna epidemiološka situacija ne sme da bude ugrožena.

Ukazala je da se vidi stagnacija, čak i blagi pad novozaraženih u Beogradu, gde je i najviše vakcinisanih građana, navodeći da se rade dodatne analize i kao primer navela praćenje vakcinacije u Požarevcu i Smederevu.

U Požarevcu stagnira broj obolelih i pod kontrolom je, dok u Smederevu, nažalost, raste, istakla je Brnabić.

Prema njenim rečima, Srbija je do sada vakcinisala 1.454.000 stanovnika prvom dozom vakcine ili 25 odsto punoletnog stanovništva, a plan je da do kraja aprila barem 40 odsto stanovnika primi prvu dozu.

„To znači da bismo ubrzo imali i 40 odsto stanovnika potpuno zaštićenih i drugom dozom“, rekla je ona.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker