DONETA ODLUKA: U Požarevcu proglašena vanredna situacija

Na osnovu preporuke Štaba za vanredne situacije Grada Požarevca, komadant štaba i gradonačelnik Grada Požarevca Saša Pavlović proglasio je vanrednu situaciju na teritoriji Grada Požarevca.

Štab za vanredne situacije grada Požarevca

Vanredna situacija se proglašava zbog pogoršanja epidemiološke situacije, procene rizika i očekivanog daljeg širenja zarazne bolesti, razvoja situacije opasnošću izazvanom epidemijom zarazne bolesti COVID-19 i sprovođenja operativnih mera zaštite stanovništva.

Proglašenje vanredne situacije za sada ne podrazumeva nove mere u odnosu na one koje je doneo republički Štab za vanredne situacije. Takođe se preporučuje organizovanje rada od kuće gde je to moguće, odnosno da se broj radnika u kolektivu smanji na minimum gde to ne ugrožava normalan proces rada.

Štab će redovno informisati i obaveštavati stanovništvo i javnost o svim bitnim činjenicama od značaja zaštite stanovništva od zarazne bolesti COVID 19, kao i o prestanku opasnosti zbog kojih je vanredna situacija proglašena.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker