MEŠTANI SELA KOBILJE U STRAHU: Tvrde da je mrtvog petla na kapiju stavila Vlaška vračara

Braničevski okrug je poznat po Vlaškoj magiji i vradžbinama, koje odišu mistikom, natprirodnim i nesvakidašnjim.

Foto: Privatna arhiva

Da se naježiš… Meštani sela Kobilje, opština Malo Crniće, jutros su ostali u šoku, kada su zatekli ubijenog petla kome su izvađene oči i vezan na ulaznoj kapiji kuće jednog meštanina ovog sela, koji inače, živi u Požarevcu.

“Sinoć sam tuda prolazio i nije bilo ničega. Možda izgleda beznačajno, ali imati u vidu činjenicu da takvi ljudi žive među nama i nije baš prijatno… Ostati zdrav u glavi sve više će biti luksuz i prioritet”, rekao je meštanin Kobilja koji je to pronašao.

“Ja mislim da je ovo samo glupa šala. U poslednje vreme ovuda se, naročito noću, šetaju dosta pasa, što lutalica što vlasničkih, po neki put bi ovde noću nastao opšti haos od njihovog laveža. Mada, nije da su se noćas čuli, bio je po neki lavež, kao i uvek. Ja ipak mislim da su petla udavili psi, i ako je ovo zaista nečija neslana šala, tog bolesnika treba pod hitno pronaći i poslati na psihijatriju”, kaže ovaj meštanin Kobilja.

Međutim, mnogi meštani sela misle da je u pitanju vlaška magija, u koju zaista veruju stanovnici ovog kraja.

Ljudi su zaplašeni ovim nesvakidašnjim događajem. Mnogi ovaj događaj povezuju sa ritualima vlaških vradžbina, jer se u tim ritualima baš koriste delova tela mrtvih životinja.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker