POMOĆ STUDENTIMA: Konkurs za dodelu 70 stipendija

Gradsko veće Požarevca raspisalo je konkurs za dodelu 70 studentskih stipendija za školsku 2019/2020. godinu, u iznosu od 10.000 dinara.

Gradska uprava Požarevac

Za studente koji se školuju na osnovnim studijama dodeliće se 56 stipendija za deficitarna zanimanja, među kojima su: profesori matematike, fizike, hemije, biologije, razredne nastave, muzike i kineskog, arapskog, španskog i nemačkog jezika, inženjer elektrotehnike, građevine, mašinstva, informatike, poljoprivrede, rudarstva, arhitekture, farmaceut, diplomirani politikolog, arheolog, menadžer bezbednosti, vaspitač, lekar opšte prakse, stomatolog, radiolog i doktor veterine. Dodeliće se i 14 stipendija za studente master i doktorskih studija, bez obzira na usmerenje.

Prema pravilniku konkursa, stipendije će se dodeliti prema godini studija i dosadašnjem uspehu, uz ostvarenu prosečnu ocenu od najmanje 7,50.

Prijave i dokumentaciju treba dostaviti Gradskoj upravi, u Drinskoj ulici broj 2 u Požarevcu, do 27. novembra.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker