VREME DANAS: Tokom dana kiša, a uveče sneg!

Jače naoblačenje s kišom sa severa Srbije u toku dana brzo će se premeštati ka jugu, a lokalno su mogući i kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom, saopštio je RHMZ.

U Timočkoj Krajini, zbog niske temperature, kiša će se lediti na tlu.

Posle podne i uveče u većem delu zemlje kiša će preći u sneg, dok se na severu očekuje postepeni prestanak padavina. U toku noći očekuje se delimično razvedravanje.

Ujutro i pre podne uglavnom će duvati slab i umeren, južni i jugozapadni, u planinskim predelima povremeno jak vetar, a posle podne i uveče u svim krajevima biće u pojačanju i skretanju na severozapadni. Ponegde su mogući i udari olujne jačine.

Najniža temperatura biće od 2 do 7, a najviša temperatura od 5 na severozapadu do 12 na jugoistoku Srbije, posle podne i uveče u osetnijem padu. U Timočkoj Krajini biće hladnije, od -6 do 2 stepena.

U Braničevskom okrugu će ujutro i pre podne doći do jačeg naoblačenja s kišom i lokalnim pljuskovima. Posle podne je, uz pad temperature, moguć i kratkotrajan sneg, a do uveče se očekuje prestanak padavina. U toku noći delimično razvedravanje.

Temperatura će ujutro biti oko 6, a tokom dana u padu, uveče oko nula stepeni.

Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do 24. januara, u četvrtak se očekuje razvedravanje u svim krajevima. Ujutro i pre podne duvaće umeren i jak severozapadni vetar, koji će posle podne biti u slabljenju i skretanju na južni i jugozapadni. U petak se na severu Srbije, a od subote i u zapadnim krajevima očekuje novo naoblačenje s kišom, na visokim planinama sa snegom, dok će se na istoku i jugoistoku zadržati suvo.

Za dane vikenda u košavskom području duvaće umeren, povremeno jak, jugoistočni vetar. Maksimalna temperatura u većini mesta od 8 do 12 stepeni. Početkom naredne sedmice biće oblačno i hladnije, u nižim predelima sa mešovitim padavinama (kišom i snegom), a na planinama sa snegom uz povećanje visine snežnog pokrivača.

(Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker