U ČAST SLOVENSKE KULTURE: Koncert Gvardije u Ponedeljak u Centru za kulturu Požarevac

Povodom Dana slovenske pismenosti i kulture 24. maja 2021. godine u 19 časova, orkestar Gvardija Centra za kulturu Požarevac održaće koncert sa najpoznatijim kompozicijama slovenskih kompozitora.

Gvardija/Foto: Promo

Kako je ovo jedan od prvih celovečernjih koncerata nakon godinu dana zatišja u kulturi i umetnosti, Gvardija je odlučila da na koncertu ugosti Mešoviti hor Centra za kulturu Požarevac, Pevačku grupu GANIP-a kao i Etno horić GANIP-a kako bi udruženim snagama i energijom otvorili uspešnu koncertnu sezonu u gradu Požarevcu.

Na repertoaru su kompozicije poput Humoreske (Dvoržak), valcer Uspavane lepotice od Čajkovskog, tema iz „Labudovog jezera“, „Oči čornije“ „Što se bore misli moje“ u izvođenju mešovitog hora, „Ajmo moje seje poigrati“ u izvođenju pevačke grupe, „Valjevska podvala“ u izvođenju etno horića i mnoge druge.

Cena karte je 250 dinara.

Plakat

M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker