ZBOG OBLJUBE DETETA: Ombudsman kontroliše rad Centra za socijalni rad u Petrovcu na Mlavi

Zaštitnik građana saopštio je da je po sopstvenoj inicijativi, a na osnovu medijskih informacija da je otac iz okoline Petrovca na Mlavi više puta obljubio svoje maloletno dete, pokrenuo postupak kontrole zakonitosti i pravilnosti rada Centra za socijalni rad u tom gradu.

Logo

Zaštitnik građana od Centra za socijalni rad u Petrovcu na Mlavi traži da mu u roku od 15 dana dostavi detaljan izveštaj o merama i aktivnostima koje je preduzeo u ovom slučaju i da ga izvesti da li je ranije bilo nekih prijava, saznanja ili sumnji o eventualnoj zloupotrebi, nasilju ili zanemarivanju ovog deteta ili druge dece iz te porodice.

Kako je saopšteno, Zaštitnik građana je iz medija saznao i da je sudija za prethodni postupak Višeg suda u Požarevcu odredio jednomesečni pritvor za oca iz okoline Petrovca na Mlavi.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker