SPORAZUM POTPISAN: Počinje izgradnja marine u Velikom Gradištu za potrebe gej hotela na Srebrnom jezeru

Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije, Agencija za upravljanje lukama, opština Veliko Gradište i Srbijavode potpisali su danas Sporazum o realizaciji prve faze projekta izgradnje marine u Velikom Gradištu, za potrebe budućeg gej hotela na Srebrnom jezeru.

Foto: Promo

Soprazum je rezultat prethodno potpisanog Memoranduma o razumevanju u oblasti nautičkog turizma u unutrašnjim plovnim putevima, između Ministarstva i Agencije za upravljanje lukama, objavila je Agencija za upravljanje lukama.

„Sporazum koji je danas potpisan omogućiće početak rada na procesu izgradnje marina i međunarodnih putničkih pristaništa i time značajno doprineti unapređenju održivog i planskog razvoja nautičkog turizma u ovom delu Srbije, kao i razvoju turističko-rekreativnog kompleksa na Srebrnom jezeru, gde se iz godine u godinu beleži sve veći rast broja turista i noćenja“, kazala je ministarska trgovie, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić.

Kako je navela, trenutno postoji pristan za čamce bez pratećih sadržaja, ali Dunavom prolazi sve više luksuznih plovila i ti turisti takođe imaju želju da svrate na Srebrno jezero.

„Dunav ovde predstavlja i granicu s Rumunijom odakle dolazi sve veći broj turista“, rekla je Matić, i dodala da za opštinu Veliko Gradište, izgradnja marine znači izuzetan rast turističkog potencijala, a time i veću posećenost ove opštine.

Direktor Agencije za upravljanje lukama Vuk Perović rekao je da marine predstavljaju važan segment nautičkog turizma, da je u prethodnom periodu ova oblast normirana, a proglašena su prva lučka područja, dok je Agencija izradila Studiju razvoja mikrolokacija mreže marina na Dunavu i Savi.

„Studija pruža mogućnost za nove investicije i projekte izgradnje marina, čime će se pospešiti nautički turizam u Srbiji. Predviđena su dalja značajna ulaganja u marinu u Velikom Gradištu, što će doprineti povećanju prihoda ove lokalne samouprave i privlačenju ljubitelja nautike na istok naše zemlje“, kazao je on.

Perović je naglasio da će se intenzivno raditi da buduće marine u Srbiji budu deo nautičkih karata Evrope. Dodao je i da je Veliko Gradište prepoznato kao perspektivna lokacija za razvoj marine i međunarodnog putničkog pristaništa zbog blizine turističkih i sportskih sadržaja, pre svega Srebrnog jezera.

Prema njegovim rečima, Agencija je tokom 2021. godine uložila sredstva u izgradnju međunarodnog putničkog pristaništa kod Ramske tvrđave.

Foto: Promo

„Izgradnja i otvaranje marina i novih međunarodnih putničkih pristaništa podići će vidljivost nautičkih potencijala naše zemlje. Želimo da u potpunosti iskoristimo brojne mogućnosti Dunava za dalje poboljšanje međunarodnog i domaćeg rečnog putničkog saobraćaja“, zaključio je Perović.

Direktor Srbijavoda istakao je da će zahvaljujući ovom infrastrukturnom projektu opština Veliko Gradište dobiti marinu i na taj način se uvrstiti među atraktivne destinacije za nautičare, kao i da će se povećati vidljivost nautičkih potencijala Srbije i inostranim turistima približiti kulturno-istorijske znamenitosti i prirodna bogatstva Srbije.

„Srbijavode će u skladu sa svojom delatnošću učestvovati u pripremi potrebne tehničke i druge dokumentacije, vršiti poslove investitora i stručnog nadzora u toku izvođenja radova kako bi se ovaj Projekat uspešno realizovao“, istakao je Puzović.

Predsednik opštine Veliko Gradište Dragan Milić istakao je da će se izgradnjom marine turistička ponuda Srebrnog jezera dodatno unaprediti, a prednosti koje Dunav donosi potpuno iskoristiti, te da se može očekivati rast broja gostiju koji posećuju ovu destinaciju.

Marina će se nalaziti na Dunavu, u neposrednoj blizini Srebrnog jezera, a inače, kako je predsednik opštine Velikog Gradišta Dragan Milić najavio početkom 2020. godine, izgradnja marine u Velikom Gradištu je deo kompleksa novog hotela u naselju Beli Bagrem na Srebrnom jezeru, koji gradi investiorom iz Nemačke, i koji bi bio, kako smo već pisali, namenjen isključivo gej populaciji iz celog sveta.

U sklopu marine planirani su i objekti kao što su uprava, klub, prostor za smeštaj plovila, smeštajni kapaciteti, komercijalni i drugi sadržaji.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

3 Komentari

  1. Postovani, da li ljudi citaju mirne duse ovaj vas clanak o izgradnji marine i kompleksu hotela kraj Srebrnog jezera samo za gej populaciju?! Sve to sto se radi unistava ono najsvetije sto kao nacija imamo. Zar je materijalizam toliko obuhvatio ljude, da vise ne znaju sta je casno a sta ne?!! Svako ima pravo na svoj zivot, ali ne i druge da zamara sa tim, posebno ove nakaze, koje posto poto hoce da nametnu svoj nakaradni zivot svima oko njih. Da li ljudi razmisljaju kakav ce to uticaj imati na odrastanje dece?! Vi kao novinari bi trebali da pokrenete inicijativu da se vrsi potpisivanje peticije za obustavu bilo cega sto se tice ove populacije. Zgrozena sam na cutanje nacije.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker