Manastir Tumane obeležava svoju slavu Svetog arhangela Gavrila

Manastir Tumane obeležiće idućeg utorka, 26. jula, svoju slavu, praznik Svetog arhangela Gavrila.

Manastir Tumane

Arhimandrit Dimitrije sa bratstvom započeće liturgiju u devet časova ujutru, u 10:30 sati je blagosiljanje slavskog kolača, a potom toga slavsko posluženje.

Manastir Tumane nalazi se 120 kilometara od Beograda i devet od Golupca, u podnožju golubačkih planina, okružen šumom na levoj obali Tumanske reke. Kada se spomene Manastir Tumane, prva asocijacija jesu čudesna isceljenja o kojima mnogi ljudi svedoče.

Kako navodi arhimandrit, iguman Manastira Tumane Dimitrije Plećević za njih je to već postala svakodnevica, jer gotovo da nema dana da se u manastiru ne pojavi neko s jednim od svedočenja koja su izuzetno dirljiva.

Gotovo milion ljudi poseti manastir tokom jedne godine, i to ne samo iz Srbije već iz svih krajeva sveta. Trenutno se privodi kraju izgradnja konaka za smeštaj hodočasnika i posetilaca. Konak će moći da primi 120 gostiju, a u njegovom sklopu će se nalaziti i biblioteka sa više od 50.000 naslova i imaće dve sale u kojima će se održavati predavanja.

Posle ovog događaja sledi i praznik tumanskih svetitelja, Svetog Zosima i Svetog Jakova, 21. avgusta.

(Tpknews.com/Alo!)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker