BRATSTVO OSNIVA BIBLIOTEKU: Manastir Tumane traži donatore knjiga

U manastiru Tumane kod Golupca u planu je osnivanje biblioteke, ali je za tako nešto neophodna pomoć donatora.

Manastir Tumane/Foto: Privatna arhiva

Zbog toga je bratstvo manastira, na čelu sa igumanom Dimitrijem, uputilo javni apel za pomoć donatora. Bratstvo manastira Tumana moli izdavače, biblioteke, manastire i braću i sestre da pomognu prilaganjem knjiga za formiranje manastirske biblioteke.

– Unapred hvala, svako dobro od Gospoda – navedeno je u apelu.

Svi koji žele da pomognu, mogu da se obrate manastirskom bratstvu preko telefona broj 012 767 51 95.

Bratstvo Tumana retko kad traži pomoć, već češće pomaže drugima. Tako su 11. januara donirali 2.500 evra misionarskoj parohiji srpske crkve u Bocvani, za oslikavanje hrama Svetog Save, a u decembru su Bogosloviji „Sveti Jovan Zlatousti“ u Kragujevcu poklonili 890 kilograma namirnica i 200 peškira.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker