HOROR U AUSTRIJI: Dečaci iz Srbije među 17 uhapšenih za jezivo višemesečno silovanje devojčice (12)!

Austrijska policija saopštila je da je pokrenula istragu protiv 17 ljudi, mahom maloletnika, od kojih su neki državljani Srbije, zbog sumnje u seksualno zlostavljanje 12-godišnje devojčice tokom nekoliko meseci.

Foto: Shutterstock

Istraga protiv 17 osoba, starosti od 13 do 18 godina, među kojima ima i državljana Srbije zbog sumnje na višemesečno silovanja i zlostavljanja devojčice (12), uključujući i desetine video snimaka kojima su ucenjivali žrtvu otkrila je, kako pišu austrijski mediji, jezive detalje jednog od najšokantnijih slučajeva seksualnog zločina u novijoj istoriji ove zemlje.

Jeziva drama devojčice iz bečkog okruga Favoriten, kako prenose austrijski mediji, počela je u prvim mesecima prošle godine bezazlenom tinejdžerskom romansom. Maloletnica je, nažalost, završila u višemesečnoj spirali nasilja, pretnji, ucena i navodnog serijskog silovanja i zlostavljanja, snimljenih video snimkama mobilnim telefonom. Višestruka grupna silovanja, u kojima je bilo i do osam počinitelja, navodno su se dogodila u garaži, stanu ili na stepeništu.

Specijalci bečke policije su u četvrtak ujutro upali u nekoliko stanova i uhapsiili 17 osoba. Dvanaestoro osumnjičenih su maloletnici stariji od 14 godina, jedna osoba ima 19 godina, dvoje su mlađi od 14 godina i nisu krivično odgovorni u Austriji, dok je identitet još dvoje osumnjičenih nepoznat, saopštila je policija. Prilikom hapšenja zaplenjena su najmanje četiri mobilna telefona. Među osumnjičenima su državljani Austrije, Turske, Sirije, Italije, Bugarske i Srbije.

Sumnja se da su se silovanja i zlostavljanja događala u periodu od februara do juna 2023. godine u garažama, stanovima dečaka kada im roditelji nisu bili kod kuće, stepeništima, a u jednom slučaju i u hotelskoj sobi kao i na drugim lokacijama u Beču.

Devojčica je rekla da joj je njen tadašnji dečko pretio, a na snimcima grupnog silovanja koji su pronađeni u mobilnom telefonu čuju se jezivi krici i kako 12-godišnjakinja više puta viče „Prestani!“. Zbog sramote i iz straha jer je bila ucenjivana da će objaviti njene snimke devojčica je ćutala o paklu kroz koji je prolazila, sve dok u oktobru sve nije ispričala majci.

Posle ispitivanja svi osumnjičeni su pušteni iz pritvora u četvrtak, osim 16-godišnjeg Sirijca koji je zadržan jer se opirao prilikom hapšenja. Većina osumnjičenih je od ranije poznata policiji zbog različitih kaznenih dela. Na saslušanju su samo delomično priznali ili negirali krivicu tvrdeći da je devojčica dobrovoljno učestvovala i pretvarala se da ima 14 godina.

Tužilaštvo u Beču mora da odluči kako će dalje voditi slučaj. Pošto osumnjičeni za silovanje podležu krivičnom zakonu za maloletnike, preti im „samo“ pet godina zatvora umesto do deset godina za teško seksualno zlostavljanje.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker