LJUDI BEZ KIČME, STAVA I DOSTOJANSTVA: Kučevački odbornici legalizovali Rajčićevu i Mikićevu otimačinu

Sećate se našeg teksta kada smo izveštavali sa jedne od sednica Skupštine opštine Kučevo u kojem smo konstatovali da su odbornici sadašnjeg saziva Skupštine opštine Kučevo postali ljudi bez kičme, bez stava i ličnog dostojanstva.

18. Sednica Skupštine opštine Kučevo/Foto: eKucevo

Zbog položaja, posla i eventualno nekih privilegija spremni su da istrpe sve, da se dodvoravaju i laskaju mnogo gorima od njih, i da donose odluke koje nisu u interesu svojih sugrađana, Kad ih čovek posmatra kako sa blagim telećim pogledom i potpunim odsustvom znanja i informacija o sadržini sednica, pritiskaju zeleni taster svako će shvatiti da je jedini njihov cilj da pruže podršku predsedniku Skupštine opštine Kučevo Branku Kecmanu i time legalizuju Rajčićevu i Mikićevu otimačinu svega onoga što su generacije i generacije ove opštine stvarale.

Sreda, 6. jul 2022. tačno u podne, počinje sednica Skupštine opštine Kučevo na njoj prisustvuje 33 odbornika, po varoškim pričama svi očekuju politički potres, kažu Socijalisti su odlučili da konačno stanu na strani naroda, rešili su da se zalažu za socijalnu pravdu. Predsednik Skupštine Branko Kecman otvara 8. sednicu, do njega sedi njegova zamenica Sanja Vukojević. Uvodnu reč je održao dr Ivan Rajčić predsednik opštine, čita nešto sa nekog papira, mrmlja sebi u bradu, čini nam se da ni njemu nije jasno šta je pročitao. Pristupa se glasanju, na dnevnom redu je osam tačaka. Iako su sve tačke veoma važne za funkcionisanje opštine, izdvojili smo četiri najvažnije:

 1. Razmatranje i odlučivanje o predlogu Odluke o dodeli opštinskih priznanja u opštini Kučevo u 2022. godini;
 2. Razmatranje i odlučivanje o predlogu Odluke o otuđenju nepokretnosti iz javne svojine opštine Kučevo, neposrednom pogodbom, nepokretnosti izgrađene na KP br. 5519/31 KO Kučevo 1;
 3. Razmatranje i odlučivanje o predlogu Odluke o otuđenju nepokretnosti iz javne svojine opštine Kučevo dela zgrade poslovnih usluga i KP br. 652/2 KO Neresnica neposrednom pogodbom;
 4. Razmatranje i odlučivanje o predlogu Zaključka o ispravci tehničke greške u Cenovniku održavanja komunalne higijene i čistoće grada Kučeva.

Ono što je uočljivo Socijalisti deluju kao raštimovan orkestar, teškom mukom su prihvatili da se vrate u staro jato. Odluka o dodeli opštinskih priznanja ih nije ni zanimala, pa su je podržala 32 odbornika od prisutnih 33. Odluke o otuđenju nepokretnosti nisu podržala 4 odbornika Socijalista, jedan odbornik naprednjaka i jedan odbornik Srpskih Zavetnika. U donošenju ostalih odluka, odbornici su bili jedinstveni sem odbornika Slađana Miljkovića iz Srpskih Zavetnika koji je bio protiv svih predloženih tačaka dnevnog reda Skupštine opštine Kučevo. Miljkopvić je inače pre više od mesec dana napustio Srpsku naprednu stranku i osnovao povereništvo stranke Srpski Zavetnici za opštinu Kučevo.

Sednica je trajala svega 16 minuta a za to vreme odbornici Skupštine opštine Kučevo su u svoj džep stavili po 10.000 dinara ili u evrima 85 evra koliko iznosi dnevnica za svaku sednicu. Svako bi zaključio da u kučevačkom parlamentu nema mesta diskusiji i otvorenoj reči a bez toga nema demokratije, vladavine prava i napretka ove opštine. Da je sve tako potvrđuju događaji iz predhodnih nedelja kada su predstavnici rukovodstva OO Srpske napredne stranke Kučevo vršili ucene i ogroman pritisak na Slađana Miljkovića, odbornika Srpskih Zavetnika kako bi se isti vratio u njihove redove.

Slađan Miljković ispred kancelarije Srpskih Zavetnika

Miljković je za naš portal izjavio “da i pored ogromnih pritisaka na njegovu porodicu i njega lično, ostaje dosledan svojoj ideji i zadržaće stav da će Srpski Zavetnici u narednom periodu biti nosioci nadolazećih promena i oslobađanja od diktature i jednoumlja kao i konačnim obračunom sa korupcijom i kriminalom koji hara opštinom Kučevo. Poštovanje ljudskog dostojanstva, ljudske slobode, demokratije, jednakosti, vladavine zakona i poštovanja ljudskih prava, uključujući i prava pripadnika nacionalnih manjina će biti u narednom periodu prioritet delovanja Srpskih Zavetnika u ovoj opštini”.

Mi bi smo zaključili da je održana još jedna skupština jednoumlja i klimoglavaca, većina odbornika je nezainteresovana za bilo kakve diskusije i bilo kakve promene, računajući da kad stignu do dna čeka ih tvrda podloga sa koje će se odbaciti gore. Jedino nisu predvideli mogućnost da na dnu može biti živi pesak iz koga će se teško izaći.

Jedna od retkih svetlih tačaka današnje skupštine koju želimo da istaknemo kao primer drugima je human gest Slađana Miljkovića koji pored toga što je na jučerašnjoj sednici skupštine stao u zaštiti interesa svojih glasača, odlučio je da svoju odborničku dnevnicu od 10.000 dinara uplati na račun za pomoć deci poginulih rudara iz rudnika mrkog uglja “Soko”. Lep gest, vredan poštovanja.

(Dopisnik1 tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

28 Komentari

 1. Pod vladavinom Srpske napredne stranke skupštine su izgubile svaki smisao. Tipičan primer vladavine kao u Kini. Važna je stranka a ne čovek

 2. Da se kladimo da će sledeća za prodaju biti opštinska zgrada. Doduše moguće je da će nju da ostave za kraj mandata jer posle svega što su uradili u Kučevu za njih više niko neće glasati.

 3. Bravo Miljkovicu pokazao si i dokazao da nije istina kao sto se priča po gradu da ti je Novica Janosevic dao mnogo para da formiraras OO Zavetnici.

 4. Ma ne plasi se vise Miljkovic nikoga a to sto su ga maltretirali i uvrtali uši Cikutar, Tutuk, Milogorac, svima ce da vrati sa kamatom.

 5. Lepo sam ti rekao Miljkovicu da cutis i da ce tebe i tvoju zenu da vratimo na posao. Malo ti je bilo i to sto si dobio za formiranje Zavetnika e sad od teg našeg dogovora nema ništa. A i Milici ce da javimo da te smeni.

 6. Kakav da je Mijković je aačuvao čist obraz,jasno je rekao stop kriminalu u Kučevu jedino što je izabrao pogrešnu stranku,zavetnike je formirao Aleksandar Vučić.

 7. Ja sam se učlanio kod Slađana u stranku Srpski Zavetnici i znam da nemaju nikakve veze sa Srpskom naprednom strankom jer je to bio uslov da bih se učlanio.. Zavetnici su se i osnovali jer nisu mogli da podrže neke ljude koji su ušli u Srpskoj naprednoj stranci zbog ličnog interesa i zaštite od hapšenja. Kod Srpskih Zavetnika nema zaštićenih. Hvala Bogu što se u Kučevu pojavila ova stranka.

 8. Novica Janosevic je glavni protivnik Zavetnika a koliko vidim Zavetnici ce Janosevica da oteraju na njivu. Samo napred Zavetnici uz vas smo do konačne pobede i smene kriminalne vlasti u Kučevu! Živela Srbija

 9. Bravo za Miljkovićevu odluku da svoju dnevnicu uplati na račun pomoći deci poginulih rudara. Čula sam da će isto uraditi i njihova predsednica Milica Đurđević Stamenkovski i poslanici u republičkom parlamentu sa liste Zavetnici

 10. Najviše od svih me je razočarala Sanja, dobro je upućena u kriminal Rajičića i Mikića i pored toga ona ih i dalje podržava Izgubila je svoj identitet.

 11. Ako Aca Karatista odluči da odbornici treba da izglasaju da nose rogove oni će izglasati. Najveće rogove će imati Kecman i Sanja

 12. Ovi Kučevački gelipteri će ući u istoriju ove opštine po lopovluku, malverzacijama i ostalim kriminalnim radnjama. Da sam na njihovom mestu ja bih se sklonio barem izvesno vreme iz ove sredine od bruke i sramote. Zgadili ste se bre više ovom narodu, kako to ne primećujete.

 13. Lele ljudi pa Milica danas bila u Kucevu Miljkovic ne spava on covek stvarno radi ja lepo rekoh sudbinu nekih propalica koji su unistili ovu opstinu a neke komentare od NOVICE J, Da je on formirao zavetnike i dao neke pare ovo danas pada u vodu opet nova laz veterinara vepra Novice.Pa dokle ces krmku da lazes Milica danas dodje i unapredi Miljkovica a nesmeni ga kako te vise nije sramota da iazes mislis da mozes da manipulises nama pa cela opstina te pljuje zar nevidis a pitam te kako ces da prodjes u nacionalnom savetu vlaha to ti je prvi ispit gde padas pa sve redom dik te cuka nevrati odakle te izvukao.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker