Carinici u Velikom Gradištu sprečili pokušaj krijumčarenja 1.800 litara nafte

Carinici su pre nedelju dana na graničnom prelazu Veliko Gradište kontrolom slovačkog broda „Toro IV“ otkrili „višak“ od oko 1.800 litara nafte u odnosu na prijavljenu količinu.

Slovački brod „Toro IV“/Foto: Uprava carina

Prekršaj je otkriven nakon merenja goriva u strukturnim i pomoćnim tankovima, kada se ispostavilo da je u njima skoro dve tone nafte više u odnosu na količinu koja je prijavljena kroz brodsku dokumentaciju.

Ishod prekršajnog postupka vođenog protiv zapovednika broda, 52-godišnjeg ukrajinskog državljanina, pored novčane kazne je i obaveza da plati carinsku vrednost robe koja se ne može fizički oduzeti, kao i uvozne dažbine i posebne naknade za neprijavljeno gorivo.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker