BRAĆA KINEZI U PRIPRAVNOSTI: Homoljska “Severna Koreja” puna zlata!

Za Prostorni plan područja posebne namene eksploatacije zlata na istražnom području „Potaj Čuka – Tisnica“ radiće se Strateška procena uticaja na životnu sredinu, navodi se u Odluci Ministarstva građevinstarstva, saobraćaja i infrastrukture koja je objavljena u Službenom glasniku.

Foto: Profimedia/ilustracija

Okvirna granica Prostornog plana obuhvata delove katastarstkih opština Žagubica, Laznica Selište i Laznica Selo na teritiroji Žagubice, kao i delove katastarskih opštine Jasika i Leskovo na teritoriji Majdanpeka.

Rok za izradu Strateške procene je 12 meseci od dana stupanja na snagu Odluke o izradi Prostornog plana.

Sredstva za izradu Strateške procene na životnu sredinu obezbediće „AVALA resources“ d.o.o.

(Tpknews.com/Ministarstvo)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker