DRAMATIČAN APEL IZ POŽAREVAČKE KOVID BOLNICE: Antivakseri, odlučite se za vakcinaciju, ona vam je jedina šansa

U kovid bolnici Požarevac trenutno je na lečenju 128 pacijenata sa kovid infekcijom. To su uglavnom stariji ljudi od kojih je 92 nevakcinisano, a 36 je primilo neku od vakcina, saopštila je Opšta bolnica Požarevac.

Kovid bolnica u Požarevcu/Foto: M.V.

Klinička slika hospitalizovanih je veoma teška, pa se oko dve trećine njih nalazi na terapiji kisonikom.

– Danas nema pacijenata na respiratorima, ali je četvoro na neinvazivnoj ventilaciji (NIV). Tokom jučerašnjeg dana (ponedeljak) imali smo 15 prijema i samo jedan od tih pacijenata je vakcinisan, pa apelujemo na građane da se odluče za vakcinaciju jer u ovom trenutku samo ona daje šansu da se spreče neželjeni ishodi i teže komplikacije – , navedeno je u saopštenju.

U ponedeljak je bilo i 9 otpusta na kućno lečenje. Istog dana preminula je pacijentkinja iz Velikog Gradišta, stara 58 godina.

– Deset naših zdravstvenih radnika trenutno ima infekciju kovid-19 i svi su dobrog stanja, na kućnom lečenju. U zelenoj zoni trenutno su hospitalizovana 154 pacijenta – , zaključuje se u saopštenju.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker