UHAPŠEN KRIJUMČAR: Gradištanska granična policija otkrila i zaplenila 110.000 litara nafte kod Golupca (FOTO)

Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu biti privedeni nadležnom tužilaštvu, dok se za još jednom osumnjičenom osobom traga.

Foto: MUP

U trećoj efikasnoj akciji u poslednjih nedelju dana, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Uprave granične policije i Odeljenja za borbu protiv korupcije u saradnji sa Upravom carina i Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu uhapsili su M. T. (62) odgovorno lice na brodu “Sana”, vlasništvo “Rakar gradnje” zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo krijumčarenje i otkrili oko 110.000 litara nafte.

On se sumnjiči da se u prethodnom periodu bavio prenošenjem naftnih derivata-evro dizela sa teritorije Republike Rumunije na teritoriju Republike Srbije izbegavajući mere carinskog nadzora.

Gradištanska granična policija je u balans tankovima barže koja je bila privezana za brod na Dunavu kod Golupca, pronašla oko 110.000 litara nafte bez markera za promet u Republici Srbiji tržišne vrednosti od oko 20.000.000 dinara.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker