UHAPŠENI LOPOVI: Krali kapije sa seoskih groblja na području Velikog Gradišta

Policija u Velikom Gradištu rasvetlila je više krađa i uhapsila M. N. (62) i N. J. (32) iz Žabara, zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili ova krivična dela.

Foto: Privatna arhiva

Sumnja se da su oni, tokom decembra prošle godine, sa seoskih groblja na području opštine Veliko Gradište ukrali više metalnih kapija sa grobnica, a zatim ih prevezli do otpada sekundarnih sirovina u okolini Svilajnca kako bi ih prodali.

Policija je deo ukradenih kapija pronašla i one će biti vraćene.

Po nalogu nadležnog tužilaštva, osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati i oni su, uz krivičnu prijavu, privedeni u Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu.

Sudija za prethodni postupak odredio im je pritvor do 30 dana.

Jedan komentar

  1. Ne treba samo lopove zatvoriti, već i vlasnika otpada. On je veoma dobro znao šta kupuje. Kapije sa grobnica su visokecoko jedan metar i lako su prepoznatljive. Još kada su mu lopovi doneli više kapija, stvar je bila jasna. Vlasnik otpada je više kriv nego lopovi. Jer da on nije otkuoljivao te kapije, oni ne bi krali.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker