UHAPŠENA TRI RADNIKA DOMA ZDRAVLJA KUČEVO: Prodavali gastarbajterima lažne sertifikate o vakcinaciji

U Kučevu su uhapšena tri radnika Doma zdravlja zbog osnovane summnje da su izrađivali i prodavali lažne sertifikate o vakcinaciji, a koje su prodavali gastarbajterima za nesmetano putovanje u inostranstvo.

Dom zdravlja Kučevo

Kako nezvanično otkriva izvor TPKNEWS-a, jedan od uhapšenih je bivši direktor, a sumnja se da su u sistem unosili podatke o vakcinaciji i revakcinaciji građana koji nisu bili prisutni.

– Policija je prilikom pretresa kod jednog od uhapšenih radnika pronašla listu sa imenima naručilaca sertifikata i njihovim ličnim podacima – objašnjava naš izvor.

Prema njegovim rečima, policija je takođe ustanovila da su lažne potvrde naplaćivali između 250 i 350 evra, kao i da su do hapšenja prodali više od 10 falsifikata.

Naš sagovornik kaže da je ovaj pokušaj malverzacije sprečen pomoću samog informacionog sistema za vakcinaciju koji omogućava da se otkrije zloupotreba.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

21 Komentari

 1. Kučevo, pa Kučevom vlada mafija pa ovo što se desilo nije ništa čudno jer je ovo tek početak onoga što će se desiti. Policija mora da radi svoj posao i tačka.

 2. Što to nisam znao?! Ja imam problem sa viškom trombocita, pa za mene nije preporučljiva vakcina. U Austriji nas na kulturan način pritiskaju da se vakcinišemo. Jednistavno, ko nije vakcinisan, svuda mu treba PCR test. Pitao sam da kupim certifikat u: Požarevcu, Velikom Gradištu i Golupcu. Nisu hteli ni da čuju… U Golupcu su mi rekli, da to što tražim da mi vakcinu ubrizgaju pored ruke, da je to krivično delo, pa sam odustao da tražim certifikat po drugim mestima. Kada bolje razmislim, ljudi su u pravu. Korektno i odgovorno rade svoj posao.

 3. Kucevom vladaju kriminalci pod dirigenstkom palicom Perisica i Novice Janosevica predsednika OOSNS i Milosa Petrovica sekretara OOSNS koji se sve vreme kriju iza stranke pri tom cineci razne zloupotrebe i krivicna dela.

 4. Pored ovih tri radnika koja su uhapšena, treba uhapsiti i sve one koji su davali mito a nisu primili vakcinu kao i druge osobe koje su indirektno bile uključene kao posrednici (ako ih je bilo). Sva imena moraju biti javno objavljena kako bi pošteni građani znali od koga da se čuvaju.

 5. Sumnjam da za sve ovo direktor Doma zdravlja u Kučevu nije znao ništa. Perišić stalno je prisutan u Brodici. Svi predpostavljamo ko je glavni organizator kriminalnih radnji ali je on partijski čovek. Šta bi sa onih 25 Crnogoraca koji su se vakcinisali organizovano oko ponoći

 6. Uhapšeni su najmanje krivi. Drugi su im verovatno naredili. U današnje vreme ako odbiješ naređenje komesara partije, gubiš posao. Svi znamo koliko su brutalni Aca Karatista i Novica Janoš

  1. Kako to da je uhapšen odbornik Zorana Milekića, (bivši direktor), sada član opozicione rumunske stranke, ako pričate da je vlast kriva?

   1. Očigledno ne znate političku situaciju u Kučevu Mile je član Jedinstvene Srbije koalicionog partnera Srpske napredne stranke na nivou republike

 7. Nemoguće da su medicinske sestre radile to na svoju ruku. Direktorka Emina sve kontroliše u Domu zdravlja Kučevo a nju kontrolišu Aca Karatista, Novica Janosevic, Ivan Rajčić, Nenad Mikić i Miloš Petrović

 8. Odeljenje za borbu protiv organizovanog kriminala je na ovom slucaju pokazalo efikasnost. Šta bi sa onom nelegalnim formiranjem vlasti u Kucevu, namestenim tenderima, poklonjenom novcu Jarcu i Vesni Guski?

 9. Mnogi iz sadašnje opštinske vlasti u Kučevu su u panici, nezvanično saznajemo da su lažno vakcinisani vezu za vakcinaciju dobili preko opštinskih funkcionera.

  1. Zato što je isplivani talog na rukovodećim funkcijama (dom zdravlja, centa za soc. oš u kučevu i voluji, komunalno,…) najbolja podloga za krimose u sedlu. nicanje novih tupavih avbotova i nema nama spasa.

 10. Kučevo se od 2000. godine sistematski uništava, od gradića je postala selendra, nijedan ozbiljan privredni subjekat nije ostao i niko nije odgovarao, a ljudi ćute i dalje glasaju za dementore.

  1. Ne od 2000te god.vec najmanje od 1986 su malverzacije u Kucevu krenule,zato je i napustilo vecinsko stanovnistvo,ko ce da zivi u toj lopoviji,meni ni licnu kartu nece da daju ti lopovi,kao da je Srbija njihova svojina,zato sad nemam vise nas pasos,ne idem vise tamo,samo me zao sto sam dzaba ulozio mnogo nekad ja i moji roditelji al nisam jedini.Ostale samo lepe uspomene na bivse vreme pre 1985.

 11. Među komentatorima se često javlja neki Siniša Brsan. Očigledno je da je u politici. Da li neko zna kojoj političkoj opciji pripada i čime se bavi?

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker