“TOLIKO SAM NADMOĆAN DA MI NIŠTA NE MOŽETE”: Novica Janošević, vređa i ponižava Vlahe na svakom koraku!

Nakon četiri godine raspisani su redovni izbori za članove nacionalnih saveta nacionalnih manjina. Članove za nacionalne savete biraju 23 nacionalne manjine, od toga je 19 nacionalnih manjina ispunilo uslove za neposredne izbore, a četiri putem elektorske skupštine, izjavila je Gordana Čomić ministarka za ljudska i manjinska prava I društveni dijalog u Republici Srbiji.

Screenshot/YouTube

Jedna od najbrojnijih nacionalnih manjina u opštini Kučevo je Vlaška nacionalna manjina, na njenu sreću ili bolje reći nesreću Nacionalnim savetom Vlaha je u predhodnom periodu predsedavao Novica Janošević koji je u isto vreme obavljao i funkciju predsednika Opštinskog Odbora Srpske napredne stranke.

Da je pitanje Vlaške nacionalne manjine manipulativno sredstvo za dovođenje naprednjaka na vlast, znaju i vrapci na grani. Vlasi koji na svom jeziku kažu da su Rumunji i govore rumunjašće podeljeni su između različitih tumačenja neobrazovanih samozvanih eksperata za vlaški identitet i vlaško pitanje a ponajviše od srpskih političara nacionalističke ideologije koji u Srbiji vide postojanje samo jedne srpske nacije.

Vlasi i Srbi u opštini Kučevo žive već vekovima zajedno, skoro da se i ne zna ko je koje nacije, svi zajedno slave iste slave, kumuju jedni drugima, žene se i udaju međusobno ali i dele zajedničke brige, muči ih nemaština i loša ekonomska situacija za koju je najviše kriv Novica Janošević i njegova Srpska napredna stranka.

Novica Janošević sledbenik dr Vojislava Šešelja o ideji velike Srbije i granica Karlobag – Ogulin – Karlovac – Virovitica, pijačni prodavac njegovih Sabranih dela je do pre deset godina negirao postojanje Vlaške nacionalne manjine da bi nekoliko godina posle toga postao jedan od ključnih ljudi u Nacionalnom savetu Vlaha.

Nacionalni savet Vlaha u Srbiji na čelu sa Novicom Janoševićem je konstituisan u decembru 2018. godine, od tada pa do sada ne primećujemo nikakve aktivnosti na rešavanju položaja vlaške nacionalne manjine u oblasti kulture, obrazovanja i uvođenju medija na vlaškom jeziku. Ekonomski položaj Vlaha ali i njihovih komšija Srba je u veoma teškoj i nezavidnoj situaciji.

Identičan scenario sa prošlog izbornog ciklusa iz 2018. prati i sadašnja kampanja upisivanja pripadnika vlaške nacionalne manjine u poseban birački spisak uz razne pritiske, ucene i nepravilnosti u režiji Srpske napredne stranke Kučevo koja želi dominaciju u svemu i totalnu kontrolu svakog pojedinca u ovoj opštini.

Koliko je obesmišljeno postojanje Nacionalnog saveta Vlaha pokazuje podatak da Novica Janošević u poseban birački spisak Vlaške nacionalne manjine upisuje ljude koji su poreklom iz Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i sa Kosova a da ti ljudi nemaju nikakve veze sa Vlasima niti znaju jednu reč vlaškog jezika.

Najaktivniji u tome su Novica Janošević, sadašnji predsednik Nacionalnog saveta Vlaha i njegova supruga Dušica Janošević, direktorka Osnovne škole “Slobodan Jović” Voluja koja sebe predstavlja za nekakvu vlašku koordinatorku i za vreme radnog vremena poziva i obilazi roditelje svojih đaka u selima Voluja, Duboka i Radenka, ubeđujući ih da se upišu u poseban birački spisak Vlaške nacionalne manjine. U akciji upisivanja pripadnika Vlaške nacionalne manjine u poseban birački spisak su uključeni i nastavnici kojima je direktorka Janošević obezbedila posao bez odgovarajućih diploma, neki od njih u ličnom obrazovanju nisu dogurali dalje od srednje škole ali su tu da se odazovu svakoj akciju Srpske napredne stranke.

Svesni smo svi da Novici Janoševiću, Dušici Janošević, Milošu Petroviću Šomiju i ostalima nisu prioritet Vlasi već novac koji se crpi iz budžeta Nacionalnog saveta Vlaha. Ko je zaista Novica Janoševič, najbolje pokazuje objava na Fejsbuk stranici “Petrovac INFO”.

“TOLIKO JE POSTAO AROGANTAN I NEPODNOŠLJIV DA SE VLASI NJEGA STIDE. ‘Vređa i ponižava Vlahe na svakom koraku‘.

Jedan od razloga sto ga Vlasi negoduju i prozivaju je i taj da je za svoj mandat kao predsednik NSV iskeširao od države blizu 150.000 evra namenjeno Vlasima i iskoristio za svoje lične pohlepne potrebe. Mimo toga on Vlasima poručuje “TOLIKO SAM NADMOĆAN DA MI NIŠTA NE MOŽETE”.

Vlasi na predstojećim izborima imaju dobru priliku da Janoševiću i njegovim drugarima iz Srpske napredne stranke Kučeo kažu odlučno ne i pošalju ih na smetlište istorije.

(Tpknews.com/S. Andrijana)

27 Komentari

 1. Nevaspitan, osvetoljubiv, ljubomoran, pati od kompleksa niže vrednosti ne zna da sastavi jednu prostu proširenu rečenicu a dogurao je do najviših funkcija u opštini. Da li se njegovi glasači nekad zapitaju zašto glasaju za ovakvog čoveka koji je uništio život u našoj opštini?

 2. Zbog ovog mamlaza sam se ispisala iz Nacionalnog saveta Vlaha. Neću da budem u drustvu sa Somijem, Zabukovcem, Kecmanom i Bulajicem koji nisu Vlasi a upisani su u poseban biracki spisak vlaske nacionalne manjine.

  1. Hteo bih nešto da pitam, oko učlanjivanja u Nacionalni savet Vlaha. Šta je sa nama, koji smo iz mešovitih vlaško-srpskih brakova, a ne znamo vlaški jezik, možemo li se i mi učlaniti? Naravno, ne sada, već kada se promeni vlast i ova bagra bude raspoređena po zatvorima od Niša, pa sve do Sremske Mitrovice.

 3. Јаношевић може да буде надмоћан само над својом женом Душицом мада ни тамо није надмоћан, плаши се ње као ђаво од тамјана.

 4. Približava se kraj vladavine diktatora Aleksandra Vučića i njegovih kriminalaca, završiće svi ovi njegovi sledbenici u zatvor, a Janošević će morati da dokaže gde je potrošio tolke paruštine

 5. NOVICA JANOŠEVIĆ JE NAJOBIČNIJA PREPOTENTNA BUDALA KOJA SLUŽI OVOJ OPŠTINI ZA ISMEJAVANJE. ZAVUKAO SE VUČIĆU U ZADNJICU I MISLI DA JE NEKO I NEŠTO. POSTIDI SE VEĆ JEDNOM ŠTO TOLIKO DUGO PLJAČKAŠ OVAJ NAROD A NE RADIŠ AMA BAŠ NIŠTA.

 6. Dragi Vlasi a i Srbi ujedinite se već jednom i oterajte gamad. Šta treba još da vam urade da se dozove te pameti. Da niste prodali dušu nečastivom?

 7. Novica ni slučajno da mi se ne pojavi na vratima stana da me upiše u birački spisak. Dušica može da dođe ali bez Novice, da popijemo kaficu možda se i dogovorimo oko svega. He he he

 8. ,,Veći deo svoje istorije Srbija je provela pod okupacijom. Strani osvajači su dolazili, pljačkali i uništavali, potom i odlazili. Svi su nanosili ogromnu štetu, ali niko kao Srpska napredna stranka i njeni Bosančerosi, Milogorci i Kosovski Srpski Šipci.,,

 9. Ako SNS resi, Vucic odobri, Glisic organizuje onda se Vlasi nista ne pitaju i sve ostaje isto. To je tako i ko je kriv sto nema kontrole izbora. Corave kutije su bile i bice. I Petrovic je nesto u Vlaskom savetu, uzima pare i deo ostavlja partiji. Organizacija je u pitanju a ne piskaranje po fb. Zato dobijaju. Nema kriticne mase za ozbiljnije stvari a kamoli za nacionalne savete. Jel vas nije sramota da ste Vlasi a Novica vam je predsednik? Nije, znam, jer ste gori od njega, pametniji je da vas obradi i potkupi, sa malo para i nekim paketom i glasate ga.

 10. Ovaj “nadmoćni” idiot godinama opstaje spletkarenjem, pretnjama i ucenama. Doći će dan kada ćemo ga poslati na smetlište istorije kao najvećeg uništitelja Kučeva

 11. Strašno koliko je ovaj buzdovan napredovao i to na idiotski način maltretirajući sve ljude oko sebe. Tačno da je nekada negirao postojanje vlaha

 12. Nećemo glasati za lopova, proverićemo posle izbora da nije neko glasao umesto nas? Vlaški nacionalni savet treba pod hitno rasformirati, on služi samo pojedincima da se bogate a posebno Novici Janoševiću. Živeli smo mi i bez tog saveta i to mnogo, mnogo bolje i mirnije. Hiljadu puta je ispravnije da se te pare koje prisvajaju lopovske bitange podele KUD koje hoće da neguju tradiciju vlaške kulture.

 13. Шериф на батерије то вам је Јаношевић. Чиме ли овакав тип заслужује било какву пажњу. Обична штеточина.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker