SAFET TVRDI DA JE SVE MONTIRANO: Da li je predsednik opštine Žagubica pretio aktivisti iz Petrovca na Mlavi? (VIDEO)

Ekološki ustanak je objavio snimak na kojem se, kako navode, čuju pretnje koje je predsednik opštine Žagubica Safet Pavlović uputio aktivisti Ivanu Milosavljeviću iz Petrovca na Mlavi.

Screenshot

Na pomenutom snimku čuje se muški glas koji, između ostalog, poručuje “ovo ti je opomena” i “ako neko udari na moje ime, onda te sečemo”.

Ivan Milosavljević, koji je javno ukazivao na ekološku opasnost od izgradnje rudnika zlata na Homolju, potvrdio je za medije da je ove pretnje dobio u decembru prošle godine.

Advokatica i narodna poslanica Zajedno Moramo Danijela Nestorović navodi da će protiv predsednika opštine Žagubica biti podneta krivična prijava zbog ugrožavanja sigurnosti. S druge strane, Safet Pavlović negira za TPKNEWS da je pretnje on uputio i kaže da je sve montirano.

Na snimku koji je objavljen na Fejsbuk stranici i YouTube kanalu Ekološkog ustanka čuje se razgovor tri muške osobe, među kojima su, kako navode, Ivan Milosavljević i Safet Pavlović.

Ivan Milosavljević ispričao je prethodno za N1 da se ovaj razgovor dogodio u decembru, kada su ga ljudi bliski predsedniku opštine Žagubica prvo odveli u podrum, a zatim u kancelariju na spratu kazina u kome ga je čekao Safet Pavlović.

Snimak je napravio sam Milosavljević zabrinut za svoju bezbednost, i tokom njega se čuje kako osoba, za koju aktivista kaže da je Safet Pavlović, poručuje prvo “rekli smo ti da ćeš da dolijaš”.

Milosavljević je inače aktivista koji je prethodnih godina javno upozoravao na pogubnost projekata izgradnje hidrocentrala, ali i rudnika zlata na Homolju.

Na snimku se čuje i kako muški glas poručuje Milosavljeviću da mu je “probijen profil” i da imaju celokupno njegovo dopisivanje sa mesendžera, te da “sve zna”.

“Nismo labavi momci i ne zezamo se, nemoj moje ime da spominješ. Ovo ti je opomena, budeš li nastavio sa mojim imenom. Nismo te udarali, nismo ništa. Budeš li nastavio dalje, onda ćemo da te zveknemo opet. Što se tiče rudnika, i sve to u kampanji kad bude bilo, ako neko dođe i proziva mene, onda ću da napravim zlo. Ako neko udari na moje ime, onda te sečemo”, čuje se na snimku koji pokazuje da je osobi koja ovo govori posebno stalo da mu se ime ne pominje 2024. tokom kampanje za izbore.

Ivan Milosavljević kazao je za medije da, kada je dobio ove pretnje, nije imao poverenja u institucije da bi ih i prijavio.

“Kada vidim šta se dešava na Šodrošu, da su aktivisti iz Majdanpeka stavljeni u kućni pritvor, da su ljudi koji su se bunili protiv hidrocentrala 2018. godine pretučeni. Sve to zajedno čini da im ništa ne verujem”, kaže Milosavljević.

On navodi da je o ovim pretnja izvestio i međunarodne organizacije, uključujući i specijalnog izvestioca Saveta za ljudska prava UN za zaštitu prava na slobodu mišljenja i izražavanja, te da mu je rečeno da će ove pretnje ući u naredni izveštaj ove međunarodne organizacije.

SAFET PAVLOVIĆ TVRDI DA JE SVE MONTIRANO

Predsednik opštine Žagubice Safet Pavlović kaže za TPKNEWS da se radi o montaži, da on Milosavljevića i ne poznaje i da se nikada nije ni čuo ni sreo sa njim.

“To je čista montaža. Ja tog dečka i nisam poznavao. On čas kaže da je privođen u podrum, čas u kockarnicu. Navodno ga je neko iz mog obezbeđenja priveo. Ja nemam nikakvo obezbeđenje. Sve je to montirano. Tehnika je otišla danas da ti možeš sve da montiraš”, kaže Pavlović.

On dalje dodaje da lokal koji se spominje ima video-nadzor.

“To se navodno desilo u decembru. Pa kad je bilo u decembru, zašto se čekalo toliko meseci i sada se objavljuje kada video-nadzor čuva podatke 60 dana. Reći ću vam šta je cilj – da se izazovu nemiri i neprijatnosti na protestu koji su zakazali. Niko njih neće da dira. Svako može u ovoj zemlji da protestuje koliko hoće”, kaže Pavlović, i najavljuje da njegov pravni tim već “radi na ovome”, a da će on uskoro izaći sa saopštenjem.

Povodom krivične prijave koja je podneta protiv njega kaže da svako može da podnese krivičnu prijavu, a da su važni dokazi.

Ekološki ustanak saopštio je u sredu da je narodni poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta posetio predsednika Opštine Žagubica.

“Narodni poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta i aktivista Ivan Milosavljević bili su kod Safeta Pavlovića, predsednika Opštine Žagubica, kome je preneta kratka i jasna poruka, da će ukoliko se Ivanu i aktivistima bilo šta dogodi biti lično odgovoran za to”, navode u saopštenju.

(Tpknews.com)

2 Komentari

  1. Da vlast u Braničevskom okrugu prisluškuje telefone i prati Facebook profile opozicionim protivnicima to je tačno. Sve je počelo po ugledu na kazamat EPS odakle je član upravnog odbora inače koordinator SNS Crnogorac Aleksandar Jokić kopirao izum.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker