“SPOLJA GLADAC, A UNUTRA JADAC”: FK “Đerdap” iz Golupca raspopova omiljena pijavica za ispumpavanje opštinskih para

Sportski život Golupca u poslednjih godinu dana obogaćen je sa nekoliko nanovo pokrenutih fudbalskih klubova, čija je svrha sport i igranje meštana radi rekreacije i druženja. Međutim postoji rak rana u tom sportskom telu, nešto što jede sve i ne omogućava napredak golubačkog sporta u valjanom pravcu.

Foto: Facebook

FK “Đerdap” iz Golupca jeste ta pijavica, kancer Golupca, koji već nedeljama zauzima začelje na tabeli, iako se enormna sredstva daju za funkionisanje ovog kluba. Uzrok loše situacije su kadrovi koji ga vode.
Zapravo ga vode jer je to mašina za crpljenje i ispumpavanje opštinskih para, a uzalud bi bilo da i pričamo o tome ko je idejni tvorac još jedne u nizu pljačke.

Čovek sa bradom, brđanin nedostojan civilizacije, crnogorski-golubački raspop Mijović Nebojša, omogućio je sinu da vodi klub zajedno sa nekolicinom polusveta koji ga okružuju u timu. Mladi brđanin, podstaknut lažnim komplimentima Joce Kikija prvo, pa Saleta Benzina, kreću da upropašćavaju klub do krajnjih mera. Sve što se radi u lakrdiji sa Žutog brega po sistemu je “spolja gladac, a unutra jadac”. Prevarantskim forama koje su naučili od raspopa izigrali su svakog čoveka koji je imao posla sa njima, prisetimo se samo Vojkana Miljkovića Dibale, bivšeg igrača Đerdapa, kome su mlađani Mijović i Benzin ostali dužni velike novce. Da ne pričamo o građevinskim radovima na terenu kojima su cifre više puta uvećavane.

Ovaj sportski klub postao je sa godinama sve skuplji, pa i od pojedinih prvoligaša, a uspeha nigde i to iz brojnih razloga. Nestručnost i nesposobnost organizatora koji vode klub, a drugo, veliki kajmak koji se lapa na sve strane. Nismo sigurni da li je građanima Golupca poznato da se godišnje “čuvenom Đerdapu” uplati 150.000 evra opštinskih para. Ovaj novac se istopi u rukama Bradonje juniora i Benzina. Sa druge strane ostali sportovi koji imaju potencijala kao što je jedrenje ili odbojka, koga vode stručni ljudi, jedva preživljavaju, iako nižu uspehe.

Građani Golupca treba da znaju da se na celu ujidurmu oko Žutog brega potrošilo oko milion evra do sada, pa neka se zapitaju gde su pare od toga. Fabrika i radnih mesta nema nigde, dok se sa tim novcem mogao pokrenuti makar jedan proizvodni pogon od 50 radnih mesta. Dok se pljačka raspopa širi, Golubac se smanjuje pa ima za 30% manje stanovnika nego pre 10 godina. Par ljudi otima bezobzirno i pljačka na svakom koraku, dok mladi beže glavom bez obzira ne želeći da gledaju pajace koji žive u južnom vetru.

I dok ljudi rade za rezervoar nafte, hleba i igara, pojedini za to vreme žive galantno i raskošno od opljačkanih para, a sve o trošku devastirane i nazadne opštine.

(Insajder Mile Sova)

PROČITAJ I

9 Komentari

 1. U celom Braničevskom okrugu situacija je ista,fudbalski klubovi služe za izvlačenje para iz budžeta opština koje se kasnije slivaju u privatne džepove. Verovatno u svakoj opštini postoje najmanje pet fiktifnih fudbalskih klubova koja se uopšte nigde ne takmiče a finansiraju se parama poreskih obveznika.

 2. Molim vas da više ne blatite Nebojšu Mijovića i njegove pajtose, jer su oni za narod golubačke opštine oličenje poštenja i sposobnosti. Kako možete da pišete da Golubac propada pod njihovom rukovodstvom kada je upravo suprotno. Narod je srećan, mladi rade a oni koji su otišli se vraćaju u ovaj raj. Napredak se vidi na svakom koraku, tako da golupčani razmišljaju da im Mijović bude doživotni predsednik opštine. Sa Mijovićem u propast oprostite hdedoh reći u procvat. P. S. Deo teksta napisan za takmičenje u laganu.

 3. Ista je situacija i u Kučevu.Budzet za sport je preko 30.000.000 dinara.Najveci deo tog novca ide na Fk Zvižd koji igra u 5.rangu,t.j.takmiči se u “beton ligi”.Ono što ostane prilikom raspodele sredstava i namirivanja Zvižda raspodeli se na fiktivne klubove Opštine,preko kojih se pere novac.Opštinska liga samo fiktivno postoji,protokoli se falsifikuju,odnosno,fiktivni su, jer utakmice se ni ne igraju a i kako da se igraju kada su svi klubovi pogaseni a budzeti opštinskih fiktivnih klubova sluze opstinskoj vlasti za pranje novca i licno bogaćenje.Zaključak:Opštinski fudbalski savez u Kučevu treba pod hitno ugasiti jer bi tim postupkom sprečili trošenje i kradju novca gradjanja,poreskih obveznika,sprečilo bi se pranje pare a odgovorne treba procesuirati.

  1. Sve ste u pravu za Kucevo
   Armus i Cuka izvukli milion evra iz budzeta za sport
   Eric im prao pare preko rukometa
   I ko zna sta sve jos
   Neko je od njih debeo reket platio da se sve to zataska i papiri uniste
   Armus kupio stan u Beogradu
   Policija mora da se ukljuci
   Stop kriminalu
   Zivela Srbija
   Ziveo Vucic

   1. Dragane t.j.Novice Janosevicu ti sve znaš ko je i koliko uzeo para jer si ti tada bio predsednik opstine Kučevo i sigurno si ucestvovao u kradji jer bez potpisa i odobrenja predsednika opstine ni jedan dinar ne moze da se uzme.Svi u Kučevu pričaju da si najviše para oprao i ukrao preko fudbalskog kluba Fk Kaona iz tvog sela.Toliko si para ukrao pa si posle klub ugasio i sve papire bacio u Pek.Od tih para kupio si dva stana u Beogradu,promenio 3 auta,renovirao tvoju i kucu zeninih roditelja,kupio plac ispod Kosmaja.Nemoj da misliš to što su te smenili i oterali kao dzu*elu sa mesta predsednika OOSNS Kuceva da su zaboravili na partijsku članarinu koju si pokrao.

    1. Simo,
     Mnogo si smesan
     Uzivaj covece u penziji
     Mani se pijanog Laleta
     I Sase Guske
     Ko je koliko pokrao
     Utvrdice policija
     A najvise si ukrao ti
     Jer je Cuka imao mnogo poverenja u tebe
     Lagao si ga i mazao
     Kako si hteo
     Mozda te kum vrati u Zvizd
     Jel se ovi novi ne snalaze bas najbolje
     Nisu dorasli tebi
     I tvojim prevarama
     Stop kriminalu
     Zivela Srbija
     Ziveo Vucic

 4. Ja sto ne objavljujes moje komentare povraćko vlaška, cim naposem istinu kako pljujes ljude da bi iznudio novac, nema nigde komentara..

 5. Narod itekako dobro zna da je istina sve ovo što se objavljuje i nema potrebe za pljuvanjem ljudi koji pišu ove tekstove. Da li ih je do sada neko ozbiljno demantovao? Da u ovom regionu caruje kriminal je opšte poznato, pa zašto se gospoda na vlasti osećaju uvredjeni pisanjem ovog portala.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker