BAJKA BRLJAVE LEZBEJKE: Građani se bave ekologijom jer žive k’o bubrezi u loju

Premijerka Ana Brnabić za sve ima sjajno objašnjenje i nekako uvek dođe do toga da su sva dešavanja samo pokazatelj toga da je Srbija ekonomski tigar i da nas je sramota koliko nam dobro ide.

Ovoga puta tema je veliki protest “Ekološki ustanak” koji je protekle subote održan u Beogradu, a premijerkino objašnjenje ponovo je samo oda Aleksandru Vučiću.

Naime, govoreći o ekološkom protestu premijerka Ana Brnabić rekla je da je to što se ljudi u Srbiji danas bave ekologijom potvrda dobre politike Aleksandra Vučića.

“Srbija je danas drugačija zemlja nego pre 15 ili 20 godina. Postoje problemi prvog i drugog sveta. Ekologija je problem prvog sveta. Kada ljudi imaju sigurne poslove, zaradu, penzije… bave se ekologijom”, navela je Brnabić.

Naglasila je to što se ljudi danas bave ekologijom potvrda dobre politike Aleksandra Vučića.

“Bilo je ljudi koji su zaista zainteresovani za životnu sredinu i uvek sam spremna da se vidim sa njima, ali je bilo i mnogo ljudi koji su promovisali partikularne političke interese”, rekla je premijerka.

Ona je ocenila da je “Ekološki ustanak” svakako bio politički skup i postavila pitanje zašto takvih skupova nije bilo pre osam godina, piše Nova.

Tim povodom je rekla da se do kraja godine pokreće izgradnja 27 postrojenja za preradu vode, i da su ekološka pitanja među tri prioriteta Vlade Srbije.

Rekla je da se uplašila protesta jer se situacija taman stabilizovala i zapitala se li je moglo da se malo sačeka.

Podsećamo, premijerka je izjavila da je protest bio primer nepoštovanja i neodgovornosti, optužujući učesnike protesta da se nisu pridržavali epidemioloških mera, odnosno da nisu nosili zaštitne maske.

Reagujući na optužbe, jedan od organizatora “Ekološkog ustanka”, Aleksandar Jovanović Ćuta rekao je za Nova.rs da se predsednica Vlade Srbije ništa ne pita i da je ona samo “splet nesrećnih okolnosti” i da onaj ko voli svoju zemlju ne dovodi “Rio Tinto”.

“Ana Brnabić i mesto na kojem se nalazi su samo splet nesrećnih okolnosti i nije važno šta ona govori”, rekao je, dodajući da je kompanija Rio Tinto strateški partner premijerke.

“Tamo gde se pojavio Rio Tinto, tu života više nema, a sad to isto hoće da urade u Loznici. Rio Tinto je došao ovde kako bi raseljavao ljude sa njihovih vekovnih ognjišta. Ono što je za Anu Brnabić posao veka, za nas je propast, jer to ljude proteruje iz njihovih kuća i sa njiva. Ne pita se Ana Brnabić više ništa”, naglasio je Ćuta.

Podsetimo, ekološke organizacije napravile su dokument u kom su iznele 13 zahteva državi u vezi sa ekološkim pitanjima:

 1. Poštovanje Ustava i postojećih zakona,
 2. Usklađivanje propisa sa najvišim standardima životne sredine
 3. Učešće građanki i građana u pitanjima zdrave životne sredine
 4. Informisanje i obrazovanje o zaštiti životne sredine na svim nivoima
 5. Zaštita prirode,
 6. Zaštita svih šuma, zaustavljanje seče u zaštićenim opodručjima i pošumljavanje
 7. Obustava gradnji i revizija štetnih projekata MHE
 8. Očuvanje vodnih dobara
 9. Zdrave urbane sredine
 10. Odgovorno upravljanje otpadom
 11. Da dišemo čist vazduh
 12. Dobru energiju za sve
 13. Sveobuhvatni održivi razvoj

Aktivisti Dragana Arsić iz Pokreta Odbranimo šume Fruške gore, Nikola Kolja Krstić iz Pokreta Tvrđava i Dobrivoje Milosavljević iz Grupe građana iz Pančeva okupljenih u Inicijativi „Odbranimo Teslu“ rekli su za N1 uoči „ekološkog ustanka“ da je građanima prekipelo, da se bore za zdravu životnu sredinu, odnosno svoje elementarno pravo.

Jedan komentar

 1. Čime smo mi zaslužili ovakvu gejšturu sa naprednim bolesnim moralom za premijera? Nešto nam se gasi budućnost, zlatno doba nikad neće doći, ja sam imao tu sreću od 70 do 80 prošlog veka, detinjstvo u najboljem periodu civilizacijskog života.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker