DRAKONSKE KAZNE: Ko baci petardu, kazna 100.000!

Izmene Zakona o javnom redu i miru, koje bi trebalo ove nedelje da budu usvojene u Skupštini Srbije, predviđaju pet puta veće kazne za korišćenje petardi, topovskih udara i drugih pirotehničkih sredstava.

Foto: Profimedia

Ko bude posle usvajanja izmena ovog zakona remetio javni red i mir bacanjem petardi ili drugih pirotehničkih sredstava, moraće da plati kaznu od 50.000 do 100.000 dinara, a odgovornost za maloletnike ispod 14 godina snosiće roditelji, staratelji ili usvojitelji.

Novčane kazne neće biti pošteđeni ni maloletnici stariji od 14 godina, dok će roditelji, staratelji ili usvojitelji odgovarati za mlađe mališane.

TPKNEWS

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker