TRKALI SE SA POLICAJCEM? Da li tužilaštvo u Velikom Gradištu zataškava slučaj pogibije Filipa (17) iz Braničeva?

Filip M. (17) iz Braničeva nastradao je na licu mesta, kada je automobil u kojem se nalazio krećući se velikom brzinom prešao u suprotnu traku i direktno se sudario s dva automobila.

Osnovni sud u Velikom Gradištu/Foto: M.V./Screenshot/Facebook

Filip M. (17) iz Braničeva, opština Golubac, je poginuo dok je petoro njegovih drugara povređeno u stravičnoj nesreći koja se dogodila u četvrtak, 3. agusta, oko 23 sata u mestu Srednjevo, opština Veliko Gradište, na lokaciji Lazinac, na putu Požarevac – Veliko Gradište.

Prema zvaničnoj verziji, Filip i njegovi prijatelji prethodno su bili u provodu, u povratku njihovo vozilo prešlo je u suprotno traku i direktno se sudarilo s dva automobila! Filip M. i njegovi prijatelji bili su u vozilu „opel vektra“, a za volanom tog automobila bio je S. M.

Međutim, među stanovnicima Braničeva a i Golupca, širi se priča da je ovoj stravičnoj nesreći prethodila trka vozila.

Na osnovu priča stanovnika Braničeva i Golupca, za koje još uvek nema zvanične potvrde, Filip i njegovi prijatelji prethodno su bili na turniru u selu Makce, u povratku, vozač „opel vektre“ S. M. trkao se sa drugim vozilom za čijim se volanom nalazio golubački policajac M. Ć. koji nije bio na dužnosti, a koji je, prema priči stanovnika Braničeva i Golupca, odmah nakon nesreće pobegao sa lica mesta.

– Oba vozila su se velikom brzinom kretala iz pravca Srednjeva ka Velikom Gradištu. Na blagoj krivini vozač „opela“ S. M. je krećući se brzinom od oko 160 kilometara na sat pokušao da zaobiđe vozilo policajca M. Ć. sa kojim se trkao. S. M. je iz desne kolovozne trake prešao u suprotnu traku, i tada se direktno sudario sa „škodom“ u kojoj su se nalazili direktorka hotela u Golupcu i njen suprug. Od siline udarca vozilo se odbilo i sudarilo se sa trećim vozilom beogradskih registarskih oznaka koje se nalazilo iza „škode“ – navodi izvor blizak istrazi.

Mnogi meštani i vozači koji su se zatekli na licu mesta prišli su da pomognu nesrećnoj deci. Na mestu nesreće, prema priči meštana, ubrzo je naišao i načelnik PS u Golupcu koji nije bio na dužnosti, a koji je takođe bio na turniru, i kada je prišao, video je da je jedan od povređenih dečaka njegov sestrić.

– Filip se nalazio na zadnjem sedištu. U vozilu je bilo ukupno njih petoro – četiri mladića i jedna devojka. Za volanom je bio S. M. iz okoline koji je zadobio teške povrede. Filip je, nažalost, od siline udarca poginuo na licu mesta – kaže naš sagovornik.

I posle nedelju dana od ove nesreće, Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu još uvek utvrđuju okolnosti ove tragedije, zbog čega stanovnici Braničeva a i Golupca imaju osnovanu sumnju da tužilaštvo u sprezi sa policijom pokušava da ceo ovaj događaj ispegla i zataška.

Inače, dotični M. Ć., prema priči meštana je jedan veoma loš i problematičan policajac.

– Oni su svi dobra deca zaista i samo su uživali u raspustu. Jedina njihova greška je bila što su se družili sa tim pokvarenim policajcem. Oni su njega smatrali za njihovog vođu. Seli bi tako u automobil i vozili se od sela do sela. Svaki put kada je bio van dužnosti policajac M. Ć. izlazio je sa njima na razna mesta, u zavisnosti gde se šta dešava, i svaki put je bio mrtav pijan. Tako je bilo i te kobne noći. Sigurno ih je nagovorio da se trkaju, a zatim se dogodila tragedija, dok je on pobegao sa mesta nesreće, a nadležni umesto da rade svoj posao, jer mu ovo nije prvi put, opet će po praksi ceo događaj da zataškaju – tvrde meštani.

POZNATO STANJE POVREĐENIH

U nesreći je učestvovalo šest osoba, a mladić Filip M. (17) je stradao na licu mesta.

Mladić (19) je poslat na ortopediju Urgentnog centra, ima višestruki prelom karlice, multifragmentalni prelom desnog buta i desne nadlaktice. Jedan muškarac (56) je primljen na ortopediju sa prelomom potkolenice.

Takođe, kako saznajemo na intenzivnu negu hirurgije su primljene tri osobe.

Muškarac (20) je dobio potres mozga, žena (60) dvostruki prelom desne ruke i ruptura mišića trbušnog zida. Još jedan muškarac (24) je zadobio potres mozga, stabilni prelom drugog vratnog pršljena, jednog rebra i manja kontuzija bubrega.

(Tpknews.com/Mile Sova)

3 Komentari

  1. Ova priča ne “pije vodu”. Zašto bi načelnik policije u Golupcu ćutao i štitio tog lošeg policajca, kada je u toj saobraćajci teško povređen njegov sestrić? Nadam se da će progovoriti mladići koji su bili u automobilu smrti i staviti tačku na nagađanja i špekulacije.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker