POTVRĐENA OPTUŽNICA ZA UBISTVO U VLAŠKOM DOLU: Ubila bivšeg muža pa ga iskasapila sa decom

Viši sud u Požarevcu potvrdio je optužnicu koju je podiglo Više javno tužilaštvo u Požarevcu protiv Ljiljane Andrejić (57), njene ćerke Anite (32) i sina Marka (31) koji se terete da su zverski u septembru prošle godine ubili bivšeg supruga, odnosno oca Stevana (56) u Vlaškom Dolu, a krvave tragove zločina su uklonili.

Foto: G. S./Privatna arhiva

Prema optužnici nadležnog tužilaštva koja je podignuta u decembru prošle godine, zločin se dogodio u noći između 4. i 5. septembra 2023. a Ljiljana je na saslušanju priznala da je ubila muža, ali da su joj deca pomogla da ukloni sve tragove. Stravičan zločin otkrio je Stevanov rođak koji je primetio da se njegova deca čudno ponašaju.

– Viši sud u Požarevcu potvrdio je optužnicu koju je podiglo Više javno tužilaštvo u Požarevcu, a sada se čeka i pravosnažna potvrda od Apelacionog suda u Kragujevcu – kaže izvor i dodaje da će nakon toga ubrzo biti zakazano suđenje članovima porodice koji se terete za teško ubistvo i saučesništvo.

Podsetimo, sumnja se da je Ljiljana nakon svađe ubila Stevana dok je spavao, a onda je smislila pakleni plan kako da se reši njegovog tela uz pomoć dece.

Ubistvu je navodno prethodila svađa oko kuće, a kada je Stevan legao da spava, Ljiljana je odlučila da ga ubije. Naime, ispostavilo se da su majka i deca Stevanovo telo posle ubistva isekli na delove, stavili u džak i odneli u šumu udaljenu 60 kilometara od njihove kuće. Da bi prikrili tragove zločina, oni su spalili deo dokaza – krevet na kom je Stevan ubijen.

Ljiljana ga je porethodno, navodno, omamila nekim sredstvom, pa ga je ugušila jastukom. Potom je pozvala decu, rekla im šta je uradila, pa su napravili pakleni plan. Ljiljana je, navodno, uz pomoć ćerke i sina telo raskomadala i spakovala u džak za smeće. Potom su džak stavili u gepek od kola i odvezli u šumu kod Kučeva. Dok su komadali telo u kući, prostoriju su obložili najlonima, kako krv ne bi prskala po zidovima i nameštaju, a upravo je to bio “modus operandi” i Belivukove kriminalne grupe, kako se to navodi u optužnici. Krevet na kom je Stevan ubijen bio je natopljen krvlju, da ne bi rizikovali i iznosili ga tako krvavog, spalili su ga, što je radio i Belivukov klan sa pojedinim dokazima.

Inače, nakon zločina, osumnjičeni su se danima pravili da se ništa nije dešavalo, a čak su prali i gepek kako bi uklonili krvave tragove. Ljiljana i Anita ostale su u Srbiji, dok je Marko nakon ubistva pobegao, ali je uhapšen krajem septembra kada je pokušao na mađarskom graničnom prelazu da uđe u Srbiju.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker