POČINJE GRADNJA VETROELEKTRANE U KOSTOLCU: EPS širi kapacitete za obnovljive izvore

EPS kreće u izgradnju vetroelektrane u Kostolcu koja bi prema ranijim procenama trebalo da obezbeđuje struje za 30.000 domaćinstava. Prostiraće se na četiri lokacije, a trebalo bi da počne sa radom za nešto više od dve godine.

Vetropark ilustracija

Kompanije Siemens Games će isporučiti i postaviti 20 vetrogeneratora snage 73 megavata (MW) u Kostolcu.

– Nadam se da ćemo vetropark u Kostolcu pustiti u rad najkasnije za 26 meseci. EPS će sa partnerima uraditi sve da se taj rok skrati koliko god je moguće, ali ne na štetu kvaliteta radova, nego da, na obostrano zadovoljstvo, što pre imamo na mreži vetropark u vlasništvu EPS-a – izjavio je v. d. direktor JP EPS Miroslav Tomašević.

Vetroelektrana će se prostirati na lokacijama Drmno, Petka, Ćirikovac i Klenovnik, na prostoru zatvorenih površinskih kopova i odlagališta ogranka TE-KO Kostolac.

Prema ranijim procenama, vetropark u Kostolcu proizvodiće oko 115 miliona kilovat-časova (kWh) struje godišnje, što je dovoljno za snabdevanje oko 30.000 domaćinstava.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker