OPET POKUŠALI DA MULJAJU: Poništen tender za javni prevoz u Velikom Gradištu

Saga muljanja oko tendera o javnom gradskom prevozu izgleda da se nakon Požarevca dalje nastavlja i u Velikom Gradištu.

Rušenju autobuske stanice u Velikom Gradištu/Foto: Privatna arhiva

Naime, opština Veliko Gradište obustavila je raspisani tender za izbor javno-privatnog partnera sa elementima koncesije za poveravanje obavljanja delatnosti gradsko – prigadskog prevoza putnika na teritoriji ove opštine.

Kako se navodi u obrazloženju odluke o obustavi javne nabavke je da je jedan od potencijalnih ponuđača uputio niz pridmedbi na predmetni postupak. Razmatrajući te primedbe Komisija za javnu nabavku zaključila je da deo primedbi treba uvažiti na osnovu kojih bi došlo do bitne izmene objavljenje konkursne dokumentacije.

Komisija je na osnovu tog zaključka predložila Naručiocu da donese odluku o obustavi.

Inače, opština Veliko Gradište krajem marta raspisala tender za javni prevoz. Kako je bilo navedeno u specifikaciji nabavke – predmet ovog projekta obuhvata prevoz putnika sa gradskim i prigradskim linijama uz uređivanja i održavanja autobuskih stajališta. Prevoz bi se vršio po utvrđenoj mreži linija, njih trinaest. Dužina ovih linija iznosi 410 kilometara dok je dnevno planirano 38 polazaka.

Procenjena vrednost ove javne nabavke koja je obustavljena iznosila je 140 miliona dinara.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker