ODAO IH DNK IZ AUTA? Kako su dolijali supruga i mlađi sin ubijenog poljoprivrednika Mileta Gege iz Dragovca

Majka i sin, V.S. i U.S. iz Dragovca, osumnjičeni su da su ubili svog muža, odnosno oca, Miroljuba Stanojevića u aprilu 2021. godine, dok protiv starijeg sina F.S. nema dokaza da je učestvovao u zločinu.

Foto: Privatna arhiva

Svo troje su dugo bili pod prismotrom policije, a istražitelji su nekoliko meseci posle zločina počeli da sumnjaju da su upravo oni umešani u nezapamćeni zločin.

Podsetimo, telo poznatog poljoprivrednika i bivšeg odbornika SPS-a u Dragovcu kod Požarevca, pronađeno je na Veliki Petak, 30. aprila 2021. godine u poluizgorelom automobilu na njivi. Kako je utvrđeno, Stanojević koji je poznat pod nadimkom Mile Gega, bio je upucan sa dva metka, a ubica je pokušao da prikrije tragove spaljivanjem automobila.

– Verovalo se da je Stanojević zapravo bio mrtav nekoliko dana pre pronalaska, a ono što je istražitelje navelo na to da posumnjaju da su ukućani umešani u zločin je činjenica da njegov nestanak nije prijavljen. Kada su uzeti tragovi iz automobila pronađeni su samo DNK profili ukućana, što i nije neobično jer oni žive zajedno, ali je, zajedno sa drugim tragovima, bacilo sumnju na porodicu – priča dobro obavešteni izvor iz istrage.

– Supruga i sinovi su više puta ispitivani, ali niko od njih nije odstupao od svoje priče. Držali su se zajedno, a istražiteljima je već postalo jasno, na osnovu razgovora sa drugim osobama, da je u kući Stanojevića postojalo veliko neslaganje. Oni su se često svađali jer je navodno Mile imao ljubavnicu – kaže sagovornik.

VELIKA ISTRAGA

Nakon više od godinu dana detaljne istrage, pojavili su se dokazi koji su uputili da su članovi porodice na neki način umešani u zločin, nako čega je policija sa više vozila otišla u Dragovac, ušla u kuću Stanojevića i uhapsila suprugu i sinove.

Na saslušanju pred Višim javnom tužilaštvom u Požarevcu, kako se saznaje, branili su se ćutanjem, a istraga će se sprovoditi samo protv majke V.S i mlađeg sina U.S.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Koliko vidim, dokaza nema. Pronašli su DNK supruge i mađeg sina, u porodičnom automobilu koji su svi koristili. To je sasvim normalno i očekivano. Ako je to jedini “dokaz” i ako osumnjičeni ne priznaju zločin, njihov advokat će imati veoma lak posao.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker