DRŽAVA ZARADILA 2,14 MILIJARDI: Za dve godine legalizovano 100.474 objekata u Srbiji!

Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije je saopštilo da je od usvajanja Zakona o ozakonjenju objekata u novembru 2015. godine, doneto 100.474 rešenja kojima su legalizovane kuće i stanovi građana podignuti bez građevinske dozvole.

Ukupan iznos taksi koji je naplaćen od ozakonjenja objekata, iznosi 2,14 milijardi dinara, od čega je 1,5 milijardi ostala u budžetu gradova i opština, dok je preostalih 640 miliona dinara prihod republičkog budžeta.

“Gotovo dve trećine rešenja, njih 62.168, doneto je od sredine januara 2017. godine, kad su timovi Ministarstva gradjevinarstva, saobraćaja i infrastrukture započeli kontrolu sprovodjenja Zakona o ozakonjenju objekata u lokalnim samoupravama”, piše u saopštenju.

Dodaje se da će kontrola sprovodjenja tog zakona u gradovima i opštinama biti nastavljena sve dok se ne završi proces ozakonjenja u celoj Srbiji.

TPKNEWS/Beta

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker