MIGRANTKINJA ŠIRI SIDU PO SRBIJI: Jordanka zarazila više od 500 ljudi HIVOM!

Fatima Alas (38), prostitutka iz Jordana, iako je znala da je zaražena sidom, prodavajući svoje telo zarazila na stotine ljudi u Srbiji, a prostitucijom se bavila u Subotici, Kikindi i Beogradu. Trenutno se od policije krije po beogradskim hostelima!

– Koliko znamo, ona se trenutno nalazi u Beogradu i krije se po hostelima, stalno ih menja kako joj policajci ne bi ušli u trag. Postoji sumnja da još uvek klijentima pruža usluge. Stvar nije nimalo naivna, jer se pretpostavlja da je bila sa najmanje 500 muškaraca, iako je znala da ima sidu. Češljaju se hosteli i proverava se da li je boravila u nekom od njih – otkriva naš izvor upućen u istragu.

Kako saznajemo, Fatima je prošle godine kao migrant stigla u Srbiju i odmah počela da se bavi prostitucijom. Zabeleženo je da je najpre “ordinirala” po Vojvodini, tačnije u Subotici i Kikindi gde je bila u prihvatnom centru.

Sredinom maja ove godine Fatima je pobegla u Beograd gde je nastavila da prodaje svoje telo.

– Policija je dobila dojavu da Fatima, uprkos tome što je znala da ima sidu, nastavlja sa prostitucijom. Uglavnom je to radila u blizini železničke stanice i u parku kod Ekonomskog fakulteta – kaže naš izvor.

Prema procenama našeg izvora Fatima je u proseku imala i po 3, 4 klijenta dnevno što nas dovodi do brojke od više stotina ljudi, što migranata što građana Srbije.

– Za sada nije poznato da li je ona namerno zarazila ljude sidom ili se ovo događalo iz neznanja. Tek poslednjih deset dana u odnosima sa nekoliko migranata, ali i ljudi iz Srbije, zaraženo je nekoliko ljudi – navodi izvor.

Kako saznajemo, nadležni su bili upoznati sa njenim zdravstvenim stanjem.

– Bilo je poznato da je zaražena HIV-om, ali država je tu bila nemoćna jer to nije bolest zbog koje bi ona morala da bude izolaovana u karantinu – navodi izvor.

On dodaje da je Fatima i dalje u bekstvu.

– Dobili smo informaciju da se trenutno nalazi u Beogradu i krije se po hostelima, stalno ih menja kako joj policajci ne bi ušli u trag -, kaže naš izvor.

U policiji je kratko rečeno za medije da se intenzivno traga za Jordankom, kako bi ona bila smeštena u neku adekvatnu ustanovu za lečenje.

(Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker