OGLASIO SE ŠTAB ZA VANREDNE SITUACIJE: Detektovana afrička kuga kod divljih svinja u okolini Velikog Gradišta

Na sednici koja je danas održana Opštinski štab za vanredne situacije u Velikom Gradištu naredio je poštovanje niza mera o postupanju sa zaraženim divljim svinjama.

Foto: Ilustracija

Vlasnici farmi i svinja na zaraženom području naseljenih mesta Veliko Gradište i Kumane moraju se pridržavati mera koje je propisalo Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede.

Između ostalog obavezno je prijavljivanje nadležnoj veterinarskoj službi svih uginuća svinja radi dijagnostičkog ispitivanja na teritoriji opštine i dozvoljeno je klanje svinja samo u prisustvu veterinara.

Takođe, Opštinski štab za vanredne situacije naložio je Odeljenju za društvene delatnosti i zajedničke poslove da u naseljima Desine, Carevac, Tribrode, Kamijevo, Đurakovo, Popovac, Topolovnik, Kisiljevo, Biskuplje, Zatonje, Ostrovo, Požeženo i Kusiće da na vidim mestima istakne obaveštenje o pojavi i merama zaštite od zarazne bolesti kod životinja – afričke kuge svinja.

Više detalja pročitajte OVDE.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker