NEVREME POTOPILO JEDRILIČARE: Kup Golupca pod senkom nevremena

Od 11. do 13. avgusta na Dunavu kod Golupca je održana tradicionalna jedriličarska regata Kup Golupca i prvenstvo Srbije u organizaciji Jedriličarskog kluba Golubac.

Odlično takmičenje i druženje mladih jedriličara iz cele Srbije, kojima se ove godine pridružio i takmičar iz Australije, možda jedan od budućih najboljih svetskih jedriličara, pokvarilo je nevreme praćeno olujom u subotu uveče, pa su tako ekipe učesnika regate i njihovih porodica, koje su boravile u kampu Jedriličarskog saveza Srbije, bukvalno spavale u vodenim krevetima.

Ako se zanemari ovaj peh sa vremenom, na koje organizatori ne mogu da utiču, ali mogu da pokušaju da stvore kvalitetnije uslove za boravak dece i njihovih porodica u ovom predivnom ambijentu, za pamćenje ostaju rezultati.

Pobednik u klasi Fin je Zemunac Srđan Volarević, Aleksandar Petković (AJK) bio je najbolji u klasi Laser standard, Nikola Banjac (Gemax) u klasi Laser radial i Petar Kovačević (AJK) u klasi Laser 4,7.

Kod dečaka i devojčica uzrasta do 15 godina u klasi Optimist, najuspešniji je bio gost iz Australije, Blejk Vilson, koji je došao da odmeri snage sa novim prvakom Evrope, srpskim jedriličarem Stefanom Juilom, koji je morao da se zadovolji drugim mestom na golubačkoj regati u ukupnom plasmanu.

U istoj klasi, u kojoj se takmiče najmlađi jedriličari, podeljena su odličja i za devojčice u ukupnom plasmanu, od kojih je prva bila Ana Jovanović (Gemax), kao i za mališane do 12 godina. Kod dečaka najuspešniji je bio Relja Milovanović i kod devojčica Aleksandra Vujošević, oboje iz AJK-a.

TPKNEWS/Danas

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker