SAFET I ANOMALIJE: Ako su na čelu opština ljudi poznati po kriminalu i nasilju, kakav to uticaj ima na mlade generacije?

U vezi nedavnog događaja kada je učenik počinio masakr u školi na Vračaru, postavlja se pitanje koliko su deca pod uticajem onoga što vide i čuju u svojoj okolini. Ako na čelu opština imamo ljude koji su poznati po kriminalu i nasilju, kakav to uticaj ima na mlade generacije?

Foto: Facebook/Safet Pavlovic

Safet Pavlović poslednjih dana postao je poznat po otmicama aktivista, kriminalu, a od ranije po posredovanju u prostituciji i napadima na ljude. Iako je takva osoba nesumnjivo neprimerena za bilo kakvu javnu funkciju, Safet je i dalje na čelu opštine iako su njegove nezakonite aktivnosti poznate javnosti.

Ovo izaziva ozbiljnu zabrinutost, jer mladi ljudi mogu da zaključe da ako su nasilnici i kriminalci, neće loše proći u životu – naprotiv, mogu postati čak i predsednici opština. Takvi stavovi u društvu mogu imati ozbiljne posledice, kao što smo videli u slučaju učenika koji je pucao u školi.

Stoga je potrebno da oni koji drže Safeta na slobodi i tolerišu njegovo nezakonito ponašanje shvate da njihovo ponašanje ima uticaj na druge ljude u društvu, posebno na mlade generacije. Njihova neodgovornost i nečinjenje da se ovakvi problemi reše mogu biti podstrek za loše ponašanje i zločin u budućnosti.

Kao društvo, moramo raditi na stvaranju okoline u kojoj se nagrađuju moralni i etički ispravni ljudi koji se bore za javni interes, a ne oni koji su poznati po nasilju i kriminalu. Samo na taj način možemo osigurati bolju budućnost za sve nas.

Iz ovakvih primera možemo da zaključimo da deca mogu da imaju pogrešnu percepciju o društvu u kojem žive, posebno kada se uzme u obzir uticaj medija i društvenih mreža. Ako vidimo da kriminalci i nasilnici uspevaju da postanu predstavnici vlasti, može se postaviti pitanje koliko je ispravno da se takvi ljudi drže na pozicijama moći.

Stoga, nužno je da se preduzmu odgovarajuće mere kako bi se sprečilo da se ovakvi ljudi nalaze na rukovodećim pozicijama u društvu. To uključuje sistematsko procesuiranje kriminalaca i nasilnika, kao i izgradnju snažnih institucija koje će se efikasno boriti protiv korupcije i kriminala.

Takođe je važno da se vodi računa o edukaciji dece i mladih ljudi o važnosti poštovanja zakona i moralnih principa, te o tome da nasilje nikada nije rešenje. Na taj način, možemo stvoriti društvo koje će biti sigurnije i pravednije za sve njegove građane.

(Dopisnik iz Žagubice)

2 Komentari

  1. Čak i životinje za predvodnika i vodju biraju najboljeg i najsposobnijeg jer znaju da od njega zavisi opstanak čopora, a samo mi biramo najgori šljam da odlučuje o našoj sudbini. To dovoljno govori koliko smo kao društvo nisko pali.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker