UŽASNA SMRT: Maloletnom mesaru iz Boževca, struja iz hladnjače mu spržila sve organe

Marko Živojinović (17) iz sela Boževac kod Malog Crnića poginuo je u ponedeljak kada ga je u hladnjači mesare “Union MZ” u Požarevcu, gde je privremeno radio, udarila struja.

Foto: Privatna arhiva/Facebook

Rođaka nastradalog Marka ispričala je da se tragedija desila kada je u hladnjači mesare nestalo svetla.

– Pomislio je da je nestalo struje i otišao da vidi da li može da učini nešto, pošto se pomalo razume i u struju. Međutim, uhvatio se za kabl ili za grlo na koje se zavrće sijalica, nisam sigurna, i drmnula ga je struja. Udar je bio toliko jak da je on odleteo i pao na pod. Ostao je nepomično da leži, a kolege su ga pronašle nekoliko minuta kasnije. Odvezen je u bolnicu i tamo je preminuo – priča uplakana rođaka i nastavlja:

– Bio je sav crn, izgleda da mu je struja spržila sve organe. Telo je na obdukciji, pa se nadamo da će ona pokazati šta se tačno desilo – , kaže Markova rođaka.

Rođaka kaže da je Markova smrt za čitavu porodicu neopisiv gubitak, a da je tuga još veća jer je on za svega nekoliko dana trebalo da proslavi osamnaesti rođendan.

– Bio je divan i vredan dečak. Sad je 30. decembra trebalo da postane punoletan. Njegovi roditelji, kao i mlađi brat, očajni su. Ljudi su na lekovima. Planirali su slavlje za njega, a sada mu spremaju sahranu – kaže sagovornica i dodaje da je Marko, iako veoma mlad, radio već nekoliko godina.

– Završio je školu za mesara i u toj firmi je tri godine bio na praksi. Kada je završio školu, počeo je da radi za njih, ali nije bio prijavljen. Radio je neko vreme, međutim, zbog loših uslova je dao otkaz i posvetio se polaganju vozačkog ispita. Pre tri-četiri meseca opet se vratio na posao u tu firmu. Kao da ga je nešto vuklo tamo – kaže rođaka nastradalog maloletnika.

Živojinovićeve kolege nisu znale da objasne kako je došlo do tragedije. – Nemili događaj sa smrtnim ishodom se, nažalost, dogodio kod nas, ali gazda ne želi da daje nikakve informacije dok obdukcija ne bude gotova – rekla je zaposlena.

POKRENUTA ISTRAGA

Kako se saznaje, policija je obavila uviđaj i pokrenuta je istraga kojom bi trebalo da se utvrdi kako je tačno došlo do tragedije. – Obaveštena je i inspekcija rada, koja će utvrditi da li su ispoštovane sve procedure vezane za bezbednost na radu – objasnio je izvor.

RODITELJI DOBILI MARKA POSLE PONOVNOG SUSRETA

Za Markom Živojinovićem žale roditelji i mlađi brat, ali i celo selo. – Njegovi otac i majka su se zabavljali kao mladi, ali su se razišli i ona se udala za drugog čoveka, s kojim nije imala dece. Nakon sedam godina, njih dvoje su se opet sreli i venčali se i tada su dobili Marka – priča naša sagovornica.

NEKA TE ANĐELI ČUVAJU

Od tragično nastradalog Marka na društvenim mrežama su se oprostili mnogi drugari, a među njima i fudbaleri FK BSK 1924 Boževac, gde je i Marko trenirao. – Danas nas je napustio naš saigrač, drugar, brat. Neka te anđeli čuvaju, Beli! – piše u oproštajnoj poruci.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker